Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej – Paweł Przytocki

Marcin Tomczak, Aneta Majda, Filip Cieszyński – przygotowanie chóru

Maurice Duruflé – Requiem op. 9 [45’]

Paweł Przytocki
Urodził się w Krośnie. Ukończył studia w Akademii Muzycznej w Krakowie w 1985 r. w klasie dyrygentury prof. Jerzego Katlewicza. Swoje umiejętności doskonalił na kursach dyrygenckich u Petera Eötvösa. W latach 1986-1987 był również stypendystą Bachakademie Stuttgart, uczestnicząc w kursach mistrzowskich prof. Helmutha Rillinga.
Od 1988 r. do 1991 r. był dyrygentem, a także dyrektorem artystycznym gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej. W 1990 r. debiutował w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W latach 1995-1997 był dyrektorem artystycznym Filharmonii im. Artura Rubinsteina w Łodzi. Od 2005 do 2009 r. był dyrygentem Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. W sezonie 2005/2006 przygotował premierę Spartakus Chaczaturiana oraz prowadził spektakle Oniegin Czajkowskiego ,Traviatę Verdiego, a także La Boheme Pucciniego. W sezonie 2006/2007 dyrygował premierą baletu Oniegin w choreografii Johna Cranko. W latach 2008-2012 był Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.
Dokonał on również nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji oraz nagrań płytowych dla wytwórni DUX, Aurophon i Point Classics. Jego nagranie I Symfonii Rachmaninowa zostało wyróżnione przez amerykański magazyn muzyczny La folia (obok takich kreacji, jak V Symfonia Beethovena pod batutą Carlosa Kleibera oraz Appasionata 1960 Światosława Richtera), jako przykład rzadko spotykanej intensywności i zaangażowania w muzyce.
Od 2008 r. Paweł Przytocki jest związany z Katedrą Dyrygentury Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie prowadzi swoją klasę dyrygentury. We wrześniu 2017 r. objął funkcję dyrektora artystycznego Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi.

przytocki.art.pl

Dyrektor Artystyczny Festiwalu: prof. Roman Perucki
Dyrektor Organizacyjny Festiwalu: Daniel Ptach

Główny organizator:

Stowarzyszenie Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego

Data wydarzenia piątek, 22/10/2021, 19:15
Cena Wstęp wolny
Miejsce Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej w Rumi, Koncert symfoniczny