Otwarcie wystawy malarstwa Piotra Młodożeńca

Piotr Młodożeniec
W 1981 roku ukończył Wydział Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego. Zajmuje się malarstwem, grafiką użytkową, plakatem. Młodożeniec bardzo ceni sobie syntetyczność i lapidarność znaku graficznego. Stylistyka jego prac nawiązuje do sztuki archaicznej, prymitywnej oraz awangardowej. Artysta otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. za Najlepszy Plakat Warszawy (1982), Grand Prix Festiwalu Plakatu w Chaumont (1993), srebrny medal na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie (1998).
W 2001 roku Piotr Młodożeniec zaprojektował znak Coexist, wykorzystując w syntezie tego pojęcia litery połączone z symbolami trzech wielkich religii: muzułmańskim półksiężycem (litera C), chrześcijańskim krzyżem (litera T) i judaistyczną gwiazdą Dawida (litera X). Praca powstała na zamówienie Museum of the Seam w Jerozolimie jako jeden z 36 billboardów zaprojektowanych przez wybitnych artystów z całego świata.

Wystawa potrwa do 24 lipca br.

Wstęp wolny dla posiadaczy biletów na koncerty w ramach cyklu Chopin nad wodami Motławy w Salonie Gdańskim na Ołowiance.

Data wydarzenia niedziela, 10/07/2022, 20:00
Cena Wstęp wolny