Aktualności

gryf instrumentu

Wydarzenia Filharmonii w lutym

Drugi miesiąc roku obfitować będzie w wydarzenia, które kojarzą się wszystkim z czasem karnawału. W każdą sobotę lutego kontyuujemy Bale Gdańskie, czyli połączenie koncertu z późniejszą zabawą taneczną na foyer, Wystąpią wirtuozi różnych instrumentów - fortepianu, cuatro czy wiolonczeli, by oddać też pole nostalgii i zadumie podczas mszy żałobnej Joannesa Brahmsa "Niemieckie Requiem" (21 lutego). Nie zabraknie również propozycji dla dzieci i młodzieży - zarówno familijnych (9 lutego), jak i edukacyjnych (10 i 11 lutego).

1/02 - V Bal Gdański - Piosenka dobra na wszystko

Humor z klasą w pięknych muzycznych aranżacjach i niezapomniany kabaret jak za dawnych lat – to nasza propozycja na pierwszą część wieczoru. Zagra Golden Gate String Quartet (Gabriela Żmigrodzka – I skrzypce, Aleksandra Kowacz – II skrzypce, Anna Prusińska – altówka i Aleksandra Ruda – wiolonczela). Zabrzmią uwielbiane przez publiczność utwory z repertuaru Kabaretu Starszych Panów – niezrównane teksty Jeremiego Przybory i niebanalne kompozycje Jerzego Wasowskiego w aranżacjach Jakuba Stefaniaka, zaśpiewane przez Erwina Kornackiego i Malwinę Gołębiowską. Zagra również Orkiestra Kameralna Konstelacje.

KUP BILET

--

7/02 – Koncert symfoniczny - Jean-Frédéric Neuburger

Francuski pianista Jean-Frédéric Neuburger zagra w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej po raz pierwszy. Ten bardzo zdolny artysta gra bardzo zróżnicowany repertuar. Tym razem wykona jedyny Koncert fortepianowy (w tonacji a-moll) skomponowany przez Clarę Wieck (szerzej znaną jako Clara Schumann, żona Roberta Schumanna, za którego wyszła kilka lat po skomponowaniu koncertu). Dzieło samego Roberta Schumanna otworzy koncert (będzie to Uwertura Manfred), zaś w drugiej części koncertu czeka nas wspaniała V symfonia B-dur Siergieja Prokofiewa. Naszą Orkiestrę również po raz pierwszy poprowadzi Uzbek Aziz Shokhakimov.

KUP BILET

--

8/02 - VI Bal Gdański - Od Bacha po Piazzollę

W pierwszej, oficjalnej części wieczoru przekrojowy program i próbkę swoich niebanalnych możliwości da dokonale znany i lubiany jak Polska długa i szeroka Marcin Wyrostek. Ten doskonały akoredeonista zagra z zespołem Corazon w składzie: Marcin Jajkiewicz (wokal), Wiola Malchar-Orynicz (wokal), Stanisław Słowiński (skrzypce), Daniel Popiałkiewicz (gitara), Bogusław Kaczmar (fortepian), Piotr Zaufal (gitara basowa) i Krzysztof Nowakowski (instrumenty perkusyjne). Usłyszymy porcję doskonałej muzyki, począwszy od arcydzieł Jana Sebastiana Bacha, aż po ogniste argentyńskie tango Astora Piazzolli.

KUP BILET

--

9/02 - Koncert familijny - Legendy i baśnie z Dalekiego Wschodu

Z okazji Nowego Chińskiego Roku zapraszamy naszych muzycznych odkrywców na wyprawę do dalekiej Azji. Poznacie opowieści zza Wielkiego Muru Chińskiego oraz z Kraju Kwitnącej Wiśni. Usłyszycie piękne tradycyjne utwory z tych odległych krain, ale i melodie ze słynnych japońskich bajek anime, jak choćby Księżniczka Mononoke, Spirited Away czy Ruchomy zamek Hauru. Zadbra o to Agnieszka Waśniewska (santur, obój, prowadzenie koncertu) wraz z zespołem: Anna Fender (wiolonczela, recytacja tekstów japońskich), Magdalena Zięba-Lewandowska (śpiew), Anna Uzarek (flet), Michalina Czajka (skrzypce), Mikołaj Sikała (fortepian), Aleksandra Kurnyta (wibrafon, instrumenty perkusyjne).

KUP BILET

--

10/02 - Koncert edukacyjny - Tysiące dźwięków wokół nas

W poniedziałkowe przedpołudnie zapraszamy do Filharmonii wszystkich, którym szczególnie bliskie są instrumenty klawiszowe. Jeśli jeszcze tak bliskie nie są, po wizycie na koncercie edukacyjnym Tysiące dźwięków wokół nas, z pewnością takie się staną. W Sali Koncertowej Filharmonii spotkają się jej rozmaici przedstawiciele instrumentów klawiszowych: strunowi, dęci i perkusyjni, dla których wspólnym mianownikiem jest dźwięk wydobywany poprzez dotknięcie klawisza. Po tym świecie Waszymi przewodnikami będą Maciej Zakrzewski (organy, scenariusz i prowadzenie koncertu), Michał Mossakowski (fortepian, czelesta), Maciej Kacprzak (akordeon), Marek Czajka (marimba) i Maksym Zajączkiewicz (klawesyn).

KUP BILET

--

11/02 - Lekcje z Mistrzami - Wojciech Kilar

Wszyscy kochamy filmy, a przecież nie byłoby współczesnego filmu bez muzyki. Tym razem poznacie sylwetkę Wojciecha Kilara. Dowiecie się też o relacji dźwięku i obrazu w filmowych kompozycjach. Zaprezentujemy Wam motywy z takich obrazów, jak choćby Trędowata, Ziemia obiecana, Pan Tadeusz czy Dracula. Mamy w planie też pewien eksperyment – porównamy style kompozytorskie Wojciecha Kilara oraz Ennio Morricone i Howarda Shore’a, autora muzyki do Hobbita. Do muzyki polskiego i światowego kina zabiorą Was Daniel Ziomko (fortepian) oraz Agnieszka Waśniewska (obój, scenariusz i prowadzenie koncertu).

KUP BILET

--

14/02 – Walentynkowy koncert symfoniczny – Wieczór latynoamerykański

Leo Rondón to wenezuelski wirtuoz gry na cuatro – instrumentu pochodzącego z rodziny instrumentów strunowych, rodem z Ameryki Łacińskiej (popularny w Portoryko, Kolumbii i właśnie w Wenezueli). Wywodzi się z gitary hiszpańskiej (jego nazwa nawiązuje do pierwotnej liczby strun – miał ich cztery, chociaż dziś występują cuatro z różną liczbą strun). Program, który usłyszymy podczas koncertu łączy latynoski temperament z muzyką klasyczną. Solista z Orkiestrą PFB, pod batutą pochodzącego z Wenezueli Christiana Vásqueza, wykona również skomponowany przez siebie Koncert na wenezuelskie cuatro i orkiestrę. W programie także dzieła Evencio Castellanosa, Manuela de Falli, Alberto Ginastery i Arturo Márqueza.

KUP BILET

 --

15/02 - VII Bal Gdański - Francja Elegancja

Była już muzyka bałkańska, muzyka filmowa, więc czas najwyższy na nastrojową Francję - stolicę poezji śpiewanej dzięki takim arystom jak Charles Aznavour, Jacques Brel czy Gilbert Bécaud. Tym razem więc proponujemy podróż do Paryża – miasta poetów, malarzy, zakochanych, ale też kabaretów, kawiarni i surrealizmu. Będzie to metaofryczny spacer urokliwymi paryskimi uliczkami, przy Sekwanie i pod Wieżę Eiffela, nie zapominając o bardziej współczesnych twarzach Francji - jak Zaz czy Yves  Montand. Zadba o to solista Teatru Muzycznego w Gdyni Mateusz Deskiewicz, który wystąpi wraz z zespołem w składzie: Ignacy Wiśniewski (fortepian, aranżacje i kierownictwo artystyczne), Adam Żuchowski (kontrabas) i Tomasz Koper (perkusja) oraz zaproszonymi gośćmi - śpiewającą aktorką Agnieszką Przekupień i akordeonistą Pawłem Zagańczykiem.

KUP BILET

--

21/02 – Koncert symfoniczny – Niemieckie Requiem

Przynajmniej raz w roku pozwalamy sobie na koncert symfoniczny z udziałem wyśmienitego Chóru Filharmonii Łódzkiej, prowadzonego przez Artura Kozę. Rok temu wybrzmiało wspaniałe Requiem Giuseppe Verdiego. W tym roku zabrzmi słynne monumentalne dzieło Johannesa Brahmsa Niemieckie Requiem, powstałe podobno jako hołd wobec zmarłego Roberta Schumanna, który chciał takie dzieło skomponować, ale nie zrealizował. Z filharmonikami gdańskimi prowadzonymi przez ich szefa, maestro George’a Tchitchinadze, wystąpią świetni soliści: Adriana Ferfecka (sopran) i Hubert Zapiór (baryton).

KUP BILET

--

22/02 - VIII Bal Gdański - Dolce VitaM - najlepsze włoskie przeboje

Tym razem zwracamy się w stronę tak lubianej muzyki włoskiej, którą szczególnie polubił Jarek Wist (właściwie Jarosław Wiszowaty). Jego album z 2020 roku pod tytułem Dolce VitaM wypełniają włoskie przeboje lat '50 i ‘60. Ten repertuar ma bardzo wielu fanów, dlatego z radością goścmy Jarka Wista pownie, mająć pewność, że jego wokal i precyzyjnie dobrany repertuar z pewnością ponownie przypadną naszym Melomanom do gustu. To powrót do popularnych przebojów muzyki włoskiej, zarówno z czasów Dolce Vita, jak i choćby energiczne Se bruciasse la città w nowoczesnych, zaskakujących aranżacjach. Muzycy chętnie zarażąją słuchaczy miłością do Włoch i włoskiej muzyki.

KUP BILET

--

28/02  – Koncert symfoniczny – Maximilian Hornung

Niemiecki wiolonczelista gościł w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w 2023 roku i z miejsca podbił serca publiczności. Cieszymy się, że Maximilian Hornung ponownie zagra więc z Orkiestrą PFB prowadzoną podczas tego koncertu przez maestro George’a Tchitchinadze. Wspólnie wykonają bardzo żywy, pogodny Koncert wiolonczelowy d-moll Édouarda Lalo. Ponadto w programie kompozycje Camille’a Saint-Saënsa, Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego oraz La Mer (Morze) Claude’a Debussy’ego.

KUP BILET

Zapraszamy!

orkiestra filharmonii bałtyckiej

Koncertowy styczeń

Koncerty symfoniczne ze znakomitymi artystami, Bale Gdańskie oraz następująca po części oficjalnej zabawa taneczna, a także koncert dla całych rodzin w rytmie karnawału i kameralne spotkania z Klasyką na Ołowiance to nasze propozycje na najbliższe tygodnie.  Z Orkiestrą zagrają znakomici pianiści i równie utalentowani skrzypkowie.

1/01, 19:00 – Wielka Gala Sylwestrowa Filharmonii na bis

Zainteresowanie Koncertami Sylwestrowymi w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej cały czas rośnie. Od wielu lat sylwestra celebrujemy koncertami o charakterze lżejszym, z arcydziełami muzyki operowej i operetkowej. Po raz drugi koncert, grany 31 grudnia dwukrotnie, powtarzamy w Nowy Rok. Dzięki temu jest okazja spotkać się z artystami Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i wziąć udział w tym szczególnym wydarzeniu także wtedy, gdy plany sylwestrowe wizyty w Filharmonii nie zakładały. Tym razem z Orkiestrą PFB prowadzoną przez jej dyrektora artystycznego, maestro George’a Tchitchinadze, wystąpią wybitni śpiewacy: Aleksandra Kubas-Kruk, Małgorzata Walewska, Tomasz Kuk i Andrzej Dobber. W programie wielkie hity z takich oper jak Carmen, Traviata, Tosca czy Rigoletto.

KUP BILET

--

4/01, 19:00 - I Bal Gdański – Tango Show

Na to wydarzenie wielu melomanów czeka od końca poprzedniego karnawału. Bale Gdańskie od przeszło 20 lat mają liczne i wierne grono sympatyków, którzy bardzo cenią sobie możliwość wzięcia udziału w ciekawym koncercie, a później zabawie tanecznej do białego rana (oczywiście w ramach jednego biletu). Chętni mogą wykupić dodatkowo stolik z menu karnawałowym od firmy BanGlob. Tegoroczne Bale rozpoczniemy w rytmach tanga w wykonaniu Cuarteto Re!Tango (Paweł A. Nowak – bandoneon, Łukasz Perucki – skrzypce, Paweł Zawada – fortepian, aranżacje oraz Maciej Sadowski – kontrabas), pary tanecznej i ARC Orkiestry Kameralnej pod kierunkiem Łukasza Peruckiego. Zaśpiewa Argentyńczyk Guillermo Rozenthuler.

KUP BILET

--

10/01, 19:00 – Koncert symfoniczny – Swing, swing, swing

Do krainy swingu, bluesa i nastrojowego jazzu zabierze Was amerykański trębacz Gary Guthman wraz muzykami Trio Wojciecha Gogolewskiego (sam Wojciech Gogolewski na fortepianie, kontrabasista grający też na gitarze basowej Paweł Pańta oraz perkusista Adam Lewandowski). Towarzyszyć im będzie oczywiście Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, prowadzona przez Sławomira Orzechowskiego. Zabrzmią takie evergreeny jak And the Angels Sing  Ziggy’ego Elmana, It Don’t Mean a Thing (If it Ain’t Got That Swing) Duke’a Elingtona czy rozsławione przez Cesarię Evorę Besame Mucho autorstwa Consueli Velázquez.

KUP BILET

--

11/01, 19:00 – II Bal Gdański – Wieczór Bałkański

Polski zespół Czarnina rozkołysze publiczność muzyką inspirowaną etnicznymi brzmieniami szeroko pojętego orientu, a więc tradycyjnymi melodiami romskimi, rumuńskimi, bałkańskimi i bliskowschodnimi. Ta muzyczna wędrówka rozpocznie się w Indiach i zaniesie Was w przeróżne muzyczne rejony. W części koncertowej wystąpią Nina Kodorska (śpiew, instrumenty perkusyjne), Patryk Walczak (akordeon), Oliwier Andruszczenko (klarnet, saksofon), Hipolit Woźniak (gitara) wraz z gośćmi Konstantym Szemrajem (gitara akustyczna, mandolina, buzuki) i Marta Maślanka (cymbały, instrumenty perkusyjne).

KUP BILET

--

12/01, 10:00 i 11:30 - Kultura z muzyką za pan brat – Dobre stroje i nastroje

To zupełnie nowy format spotkań z najmłodszymi melomanami, który proponujemy w tym sezonie. Wszyscy wiemy, że kultura i muzyka to nierozerwalna para, dlatego pod wodzą tria Dorota Połom (aktorka, animatorka), Bożena Golanowska-Kapczyńska (dziennikarka, edukatorka) i Piotr Kapczyński (muzyk) proponujemy spotkania dla dzieci w wielu 4-6 lat (godz. 10:00) i 7-10 lat (godz. 11:30). Tym razem najmłodsi dowiedzą się, że dobranie stroju odpowiedniego do okoliczności jest ważne. Wszystko zakończy pokaz mody przy muzyce.

KUP BILET

--

17/01, 19:00 – Koncert symfoniczny – Muzyczna podróż po epokach

Kontynuujemy muzyczne podróże po różnych stronach świata. W bardzo zróżnicowanym programie znajdzie się miejsce dla klasyki (kompozycje Fryderyka Chopina, Antonia Vivaldiego, Franza Schuberta czy Roberta Schumanna), opery (Giuseppe Verdiego, Giacoma Pucciniego, Francesco Cilei), muzyki filmowej (Ennio Moricone, Charles Chaplin), a nawet dla muzyki gruzińskiej (utwory Vaji Azarashviliego i Niki Nikvashviliego). To właśnie młody obiecujący gruziński pianista, kompozytor i dyrygent Nika Nikvashvili jest sprawcą całego zamieszania. To on poprowadzi Orkiestrę PFB, z którą zaśpiewa sopranistka Iano Tamar, rodaczka Nikvashviliego.

KUP BILET

--

18/01, 19:00 – III Bal Gdański – Grupa MoCarta

Wydawać by się mogło, że zespół muzyków, którzy serwuje muzyczne skecze, gra w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej aż za często. Jednak to wszystko Wasza zasługa, bo Grupa MoCarta jest przez melomanów uwielbiana, a bilety rozchodzą się na pniu. Muzycy Filip Jaślar (I skrzypce), Michał Sikorski (II skrzypce), Paweł Kowaluk (altówka) i Bolek Błaszczyk (wiolonczela) serwują sporą garść anegdot z życia muzycznego, które nieustannie śmieszą. Podobnie jak legendarne instrumenty, z wiekiem stają się tylko lepsi.

KUP BILET

--

19/01, 12:00 – Klasyka na Ołowiance

Co dwa miesiące proponujemy spotkania z klasyką w bardzo ciekawym wydaniu. Cykl prowadzony przez pianistkę Dominikę Glapiak tym razem poświęcony będzie kwartetowi. . I to w nietypowym składzie, bo Hornet Quartet to czterech waltornistów, z czego dwóch (Michała Szczerbę i Piotra Kowalskiego) można podziwiać w zespole Orkiestry PFB na co dzień. Razem z Gabrielem Czopką i Łukaszem Łacnym wykonają fragmenty suity orkiestrowej West Side Story Leonarda Bernsteina oraz  Suitę na 4 rogi Eugene’a Bozzy.

KUP BILET

--

24/01, 19:00 – Koncert symfoniczny – Robert Kwiatkowski / Piotr Pawlak

Koncertmistrz Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej Robert Kwiatkowski ponownie wystąpi w podwójnej roli – skrzypka-solisty i dyrygenta. W pierwszej części koncertu towarzyszyć mu będzie znakomity gdański pianista Piotr Pawlak. W ich wykonaniu i Orkiestry Filharmonii usłyszymy Koncert na skrzypce, fortepian i orkiestrę d-moll Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego. W drugiej części wykonany zostanie pierwszy utwór symfoniczny skomponowany przez Roberta Schumanna – I Symfonia B-dur tzw. Wiosenna. Kompozytor naszkicował tę symfonię w cztery dni, a orkiestrację ukończył w ciągu miesiąca.

KUP BILET

--

25/01, 19:00 – IV Bal Gdański – Najpiękniejsza muzyka filmowa

Koncerty takie jak ten, który zaplanowaliśmy na część oficjalną IV Balu Gdańskiego są gratką zarówno dla melomanów, jak i miłośników kina. Program, którym wykona kameralna Orkiestra Amberto pod batutą znakomitego Roberta Kabary zapowiada się bardzo atrakcyjnie.  Usłyszymy znane tematy z filmów Mission: Impossible, Avengers czy Piraci z Karaibów. Odpowiedni nastrój stworzą wzruszające melodie z Nocy i Dni, Misji, Listy Schindlera i Cinema Paradiso. To znakomita okazja, aby sięgnąć pamięcią do ulubionych scen, jak choćby szalony taniec z Greka Zorby czy zmysłowe tango z Zapachu kobiety. Solistką koncertu jest koncertmistrzyni Orkiestry PFB skrzypaczka Natalia Walewska.

KUP BILET

--

26/01, 12:00 – Koncert symfoniczny – Kolorowy karnawał w Rio

Tradycyjnie już raz w miesiącu w niedzielne południe zapraszamy najmłodszych melomanów do wizyty w Filharmonii, podczas której tym razem znajda się w kolorowym karnawale w Rio. Ale nie tylko, ponieważ bale, maskarady i zabawy napotkamy niemal na całym świecie, a noworocznym tańcom zawsze towarzyszą różnorakie perkusjonalia. Piotr Sutt i Bartłomiej Sutt wraz z Gdańską Grupą Perkusyjną Jeunesses Musicales zabiorą Was do krainy rytmu, gdzie zobaczycie i usłyszycie instrumenty perkusyjne w rozmaitych konfiguracjach, rodem z Ameryki Łacińskiej, Afryki, Azji, ale i dużo bliższych nam zakątków Europy.

KUP BILET

--

31/01, 19:00 – Koncert symfoniczny – Valeriy Sokolov

Świetny ukraiński skrzypek Valeriy Sokolov próbkę swojego nieprzeciętnego talentu dał we wrześniu bieżącego roku podczas koncertu kameralnego. Tym razem sięgnie po jeden z najtrudniejszych utworów w literaturze skrzypcowej – II Koncert skrzypcowy Béli Bartóka. Z kolei prezentowana w drugiej części koncertu Suita Lemminkäinen Jeana Sibeliusa to właściwie sekwencja czterech poematów tonowych na orkiestrę pt. Cztery legendy z Kalevali. Kompozytor początkowo myślał o nich jako o operze Veneen luominen („Budowa łodzi”) w mitologicznej scenerii, jednak zrezygnował z tego pomysłu, pozostawiając suitę, którą usłyszymy na Ołowiance. Orkiestrą PFB dyryguje Piotr Wacławik.

KUP BILET

Zapraszamy!

orkiestra filharmonia bałtycka

Godne zwieńczenie roku w Filharmonii

Ostatni miesiąc roku to czas, gdy myślimy o mikołajkach, świętach i jak najlepszym zakończeniu roku. Tym razem Polska Filharmonia Bałtycka proponuje wydarzenia z każdej z tych okazji. Dziadka do orzechów w wersji symfonicznej zagramy dwukrotnie – dla dorosłych (6/12) i dla całych rodzin (8/12), będzie także Oratorium na Boże Narodzenie (20/12) oraz Wielka Gala Sylwestrowa Filharmonii (31/12) z udziałem gwiazd pokroju Małgorzaty Walewskiej czy Andrzeja Dobbera.

fortepian i ręka pianisty

Przed nami Gdańska Jesień Pianistyczna

Niemal przez cały miesiąc – od 4 do 30 lilstopada – potrwa największe wydarzenie muzyczne Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, czyli Gdańska Jesień Pianistyczna. W tym czasie czekają nas trzy koncerty symfoniczne i sześć recitali fortepianowych w w wykonaniu dziesieciu pianistów z trzech kontynentów. Zagrają wybitni artyści, w tym finaliści i laureaci Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie – Charles Richard–Hamelin, Leonora Armellini, Georgijs Osokins, Szymon Nehring, Hyuk Lee czy Ewa Pobłocka.

kontrabasy

Październik na Ołowiance

Już na początku mamy dwa niezwykle atrakcyjne koncerty – Recital Chopinowski uzupełniony o muzykę hiszpańską da znakomity laureat Konkursu Chopinowskiego Martín García García. Zaraz potem świętujemy jubileusz wybitnego polskiego kompozytora Piotra Mossa prawykonaniem jego dzieła. Ponadto po raz pierwszy w Filharmonii zagra pianista Piotr Sałajczyk, po raz kolejny gościmy wiolonczelistę Gary’ego Hoffmana. Najmłodszych melomanów zaprosimy na koncert familijny poświęcony patronowi PFB – Fryderykowi Chopinowi.

grafilka konkursu Sweelincka

Laureaci Konkursu im. J.P. Sweelincka

Z radością informujemy, że laureatami XII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Organowej im. Jana Pieterszoona Sweelincka w Gdańsku zostali Stephan Pollhammer w Konkursie Interpretacji oraz Hubert Trojanek w Konkursie Improwizacji.
organy, pozytyw polska filharmonia bałtycka

Rusza XII Międzynarodowy Konkurs Organowy im. J.P. Sweelincka

W dniach 26-29 września 2024 r. w całym Gdańsku wybrzmiewać będą organy, a duch zdrowej rywalizacji, młodości i wielkich ambicji unosić się będzie w całym mieście. Swoich sił w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej im. Jana Pieterszoona Sweelincka spróbuje łącznie 14 wyłonionych w eliminacjach uczestników i uczestniczek – 10 osób w Konkursie Interpretacji oraz 4 osoby w Konkursie Improwizacji.

organy, klawisze

Wrzesień na dobry początek

Przed nami początek sezonu, który rozpoczynamy już 6/09 od koncertu symfonicznego Zacznij od Bacha, poświęconego twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Po raz pierwszy odbędzie się również koncert familijny (15/09), podczas którego usłyszycie Urocze melodie i szepty. Muzykę kameralną znakomicie będą reprezentować artyści z Ukrainy i Rumunii, którzy dadzą popis gry na skrzypcach i fortepianie (18/09). Sezon oficjalnie zianaugurujemy kocertem symfonicznym z udziałem wspaniałej Kate Liu (20/09). Pod koniec września czekają nas również inne arcyciekawe wydarzenia muzyczne - Międzynarodowy Dzień Muzyki (27/09) i dwa koncerty w ramach XII Międzynarodowego Konkurso Organowego im. J.P. Sweelincka (28-29/09).

nuty podczas koncertu

Muzyczne atrakcje sierpnia

Lato w pełni, więc i muzycznych atrakcji nie brakuje. Zapraszamy na wyjątkowy cykl Muzyka w zabytkach starego Gdańska w perłach architektonicznych grodu nad Motławą. W gmachu Filharmonii odbędą się dwa koncerty symfoniczne z udziałem znakomitych solistów – koncertmistrza PFB skrzypka Roberta Kwiatkowskiego oraz pianisty Aleksandra Dębicza. 

dłonie pianisty

10 koncertów cyklu Chopin nad wodami Motławy

Lipiec to znakomity czas na wizytę w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Wprawdzie Orkiestra PFB ma w tym miesiącu wolne, ale na brak atrakcji nikt narzekać nie będzie. Już 15 lipca rusza cykl Chopin nad wodami Motławy, podczas którego codziennie do 24 lipca o godzinie 20:30 zagra znakomity pianista lub pianistka. W tym gronie są przede wszystkim artyści związani z Gdańskiem, ale nie tylko. Będzie też pianista z Gruzji, który po raz pierwszy gości w Polsce. 

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
ul. Ołowianka 1
80-751 Gdańsk

+48 58 320 62 50
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Logo PFB 2 250

 

BIP logoETR

Kasy biletowe:

+48 58 320 62 62
+48 58 323 83 62
+48 664 71 00 23
bilety@pfb.gda.pl

Godziny otwarcia kas:

• sobota–poniedziałek: nieczynne
• wtorek–piątek: 12:00–18:00
• oraz 4 godziny przed każdym
koncertem wieczornym, 1 godzinę
przed familijnym lub edukacyjnym

Kategorie

Aktualności
Repertuar
Edukacja
Bilety
O nas
Wynajem

Dyrekcja zastrzega sobie 
prawo
do zmian w programie wydarzeń