maska karnawał

Koncerty Karnawałowe / Bale Gdańskie w PFB

Początek roku to czas zabawy. Zapraszamy po wyjątkowe wrażenia do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej! W każdą sobotę karnawału odbędzie się koncert na Sali Koncertowej, a potem zabawa taneczna we foyer Filharmonii do muzyki granej na żywo. W części koncertowej zabrzmi muzyka kojarzona z koncertami noworocznymi oraz najpiękniejsze tanga świata, swing, muzyka wirtuozów instrumentów, a także nieśmiertelne szlagiery o miłości. Rozgrzeją Was znakomici artyści (m.in. Roby Lakatos, Marcin Wyrostek, Natalia Walewska). W części balowej możliwa rezerwacja stolika wraz z kolacją za dodatkową opłatą.

6/01, 19:00 - Salon Wiedeński i WigOrcheStra

Rozpoczynamy od koncertu karnawałowego z noworoczną nutą, i to niejedną. Zabrzmią utwory kojarzone z koncertami noworocznymi, walce, polki Johanna Straussa czy Wolfganga Amadeusza Mozarta. Nie zabraknie również arii i duetów operowych, które zaśpiewają Julia Iwaszkiewicz (sopran) oraz Nararii Kachala (tenor). W roli skrzypaczki-solistki oraz prowadzącej WigOrcheStrę wystąpi Karolina Vallo-Sutt, zaś na instrumentach perkusyjnych zagra Piotr Sutt. Oprawę taneczną zapewnią uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowe im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku.

KUP BILET

---

13/01, 19:00 - Najwspanialsze tanga świata

W krainę tanga zabierze wszystkich znakomity żywiołowy skrzypek Roby Lakatos, którego na scenie wspomogą artyści Gang Tango, prowadzonego przez kontrabasistę Sebastiana Wypycha. Wraz z nim zagrają: Grzegorz Lalek (skrzypce), Piotr Kopietz (bandoneon), Mirek Feldgebel (fortepian) i Krzysztof Łochowicz (gitara). Ponadto na scenie zaprezentują się Anna Wandke (skrzypce) oraz New Tango String Quartet. A w programie najpiękniejsze tanga – nie zabraknie słynnego argentyńskiego Libertango Astora Piazzolli, polskiego To ostatnia niedziela Jerzego Petersburskiego czy urugwajskiej La Cumparsity Gerarda Matosa Rodrigueza.

KUP BILET

---

20/01, 19:00 - Przeboje złotej ery swingu

Nie ma jazzu bez swingu, jednego z najwspanialszych muzycznych odkryć lat 30. i 40. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Ten taniec rozrusza każdego. Młody, ambitny zespół Mietek Big-Band z Trójmiasta sięgnie po utwory doskonale znane i uwielbiane, wykonywane przez takich mistrzów gatunku jak Frank Sinatra czy Ella Fitzgerald. Trudno o lepszy wstęp do tanecznej, drugiej części wieczoru.

KUP BILET

---

27/01, 19:00 - Tango Show

Zespół Cuarteto Re!Tango & Strings to czterech znakomitych muzyków: Paweł A. Nowak (grający na bandoneon), Łukasz Perucki (skrzypce), Paweł Zawada (fortepian) oraz Sebastian Wyszyński (kontrabas). Razem z nimi zagra Orkiestra kameralna pod dyrekcją Łukasz Peruckiego. Artyści w czwartym Koncercie Karnawałowym w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej sięgną po nastrojowe, romantyczne tanga – ten argentyński taniec ma wielką moc – zachwyca, imponuje, znakomicie się go słucha i ogląda, szczególnie w wykonaniu pary profesjonalistów, która tego wieczora na scenie PFB zatańczy. Zabrzmią słynne i niemniej piękne tanga.

KUP BILET

---

3/02, 19:00 - Od Vivaldiego po Piazzollę

O niezapomniane wrażenia zadba akordeonista Marcin Wyrostek. Wspólnie z nim oprzekrojowy, bardzo efektowny program muzyczny wykonają Marcin Jajkiewicz (wokal), Staszek Słowiński (skrzypce), Daniel Popiałkiewicz (gitara), Bogusław Kaczmar (fortepian), Piotr Zaufal (bas) i Krzysztof Nowakowski (instrumenty perkusyjne). Usłyszymy takie niezapomniane hity jak Dzieci Sancheza Chucka Mangione, Janosik Jerzego Matuszkiewicza (w opracowaniu Marcina Wyrostka) czy El tango de Roxanne Ewana McGregora. Nie zabraknie też autorskich kompozycji Marcina Wyrostka (Moldav, Mazurcyjek, Suita Śląska)  i Piotra Zaufala (Chodzony, Śmierć Marii Królowej Szkotów), a także Zimy z koncertu Cztery pory roku Antonia Vivaldiego i kompozycji Astora Piazzolii.

KUP BILET

---

10/02, 19:00 - Love Story, czyli miłość w karnawale

Ostatni koncert karnawałowy w tym roku przypada chwilę przez walentynki. Siłą rzeczy najpiękniejsze uczucie, jakie można żywić względem innych, stanie się tematem naszego koncertu. Zabrzmią najpiękniejsze melodie, od uwielbianych scen miłosnych z filmów, przez czardasze i tanga, po hity z repertuaru takich gwiazd, jak Il Divo, Lou Reed, Riccardo Cocciante, Joe Davis, Willie Nelson czy Zbigniew Wodecki. Wykonają je świetni muzycy z Orkiestry Amberto, prowadzonej przez koncertmistrz Orkiestry PFB Natalię Walewską. Zaśpiewa obdarzony ciepłym tenorem Mirosław Niewiadomski.

KUP BILET

Zapraszamy!