Inauguracja 16. Gdańskiej Jesieni Pianistycznej

Orkiestra Symfoniczna PFB
George Tchitchinadze – dyrygent
Julia Kociuban – fortepian

Prowadzenie: Konrad Mielnik

Program:

Wolfgang Amadeusz Mozart – XXIII Koncert fortepianowy K. 488 A-dur [26’]
Robert Schumann – III Symfonia Es-dur op. 97 [32’]

Julia Kociuban
Jedna z czołowych polskich pianistek swojego pokolenia. Jej debiutancki solowy album Schumann, Chopin, Bacewicz został doceniony przez krytyków jako jeden z najciekawszych polskich debiutów pianistycznych ostatnich lat, a album z koncertami fortepianowymi Bacewicz i Tansmana nominowany był do Fryderyka.
Artystka zapraszana jest do występów w renomowanych europejskich salach koncertowych, m.in. Herkulessall w Monachium, Konzerthaus w Wiedniu i Berlinie oraz Laeiszhalle w Hamburgu. Występowała także w Ameryce i Azji oraz na najbardziej znanych międzynarodowych festiwalach muzycznych na świecie, m.in. La Rouge d'Antheron, La Folle Journee, Kissinger Sommer, The Young Euro Classic Piano Festival, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena.
Julia Kociuban wykonuje recitale solowe i kameralne. Występuje też jako solistka wraz z renomowanymi orkiestrami (m.in. Wiener Symphoniker, Orkiestra Radia Wiedeńskiego ORF, NDR Sinfonieorchester Hamburg). Współpracowała z tak znakomitymi dyrygentami, jak choćby Howard Griffiths, Hans Graf, Nemme Järvi, Kristjan Järvi, Lahav Shani, Heribert Beissel, Aziz Shokhakimov, Ken-David Masur, Jerzy Maksymiuk, Antoni Wit czy Marek Pijarowski. Nagrywała dla wielu europejskich stacji radiowych i telewizyjnych oraz międzynarodowych wytwórni, takich jak Sony Classical, Gramola czy polski DUX.

juliakociuban.com
facebook.com/juliakociuban

Film promocyjny: Gdańska Jesień Pianistyczna 2021

Patroni medialni festiwalu:

prestiz mag logotvp kultura logoonet pat logo

 

 

 

 
Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

gdansk www 100

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia piątek, 5/11/2021, 19:00
Cena 16-80 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Gdańska Jesień Pianistyczna, Koncert symfoniczny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie