18. Gdańska Jesień Pianistyczna – Marc Laforêt

Gdańska Jesień Pianistyczna malowana dźwiękiem

Marc Laforêt

Prowadzenie: Konrad Mielnik

Program:

Claude Debussy
Estampes (Pagodes, La soirée dans Grenade, Jardins sous la pluie)
Preludes (Danseuses de Delphes, Voiles, Le vent dans la plaine, Général Lavine-eccentric, La fille aux cheveux de lin, La puerta del Vino, Feux d’artifice)

Fryderyk Chopin
Walc As-dur op. 34 nr 1
Walc Des-dur op. 64 nr 1
Walc cis-moll op. 64 nr 2
Mazurki op. 33
Nokturn Des-dur op. 27 nr 2
Scherzo b-moll op. 31 nr 2

Czas trwania koncertu: ok. 70'

Marc Laforêt
Francuski pianista, urodzony w 1966 roku się w Paryżu. Zadebiutował w wieku zaledwie ośmiu lat w Théâtre des Champs-Elysées w Paryżu. Studiował w Konserwatorium w Boulogne-Billancourt u Jacqueline Landowski oraz w Conservatoire National Supérieur de Musique w Paryżu w klasie Pierre’a Sancana. W 1983 roku otrzymał Złoty Medal Fundacji im. Györgya Cziffry, jest ponadto laureatem Fundacji Yehudiego Menuhina oraz pierwszej nagrody za interpretacje muzyczne od Del Duca Foundation. Rok 1985 okazał się przełomowy dla jego kariery – zwyciężył w Young Concert Artists International Auditions w Nowym Jorku, a jesienią zdobył II nagrodę (srebrny medal), nagrodę specjalną Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków oraz nagrodę publiczności podczas XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tak rozpoczęła się jego międzynarodowa kariera. Artysta jest dziś regularnie zapraszany przez najlepsze zespoły świata.
Marc Laforêt jest doradcą artystycznym francuskiej edycji European Young Concert Artists Auditions w Paryżu oraz Fundacji im. Cziffry w Senlis. Od 2003 roku kieruje festiwalem muzycznym Les Grands Crus Musicaux, odbywającym się w zamkach w okolicach Bordeaux.

Wszystkie nadchodzące koncerty w ramach festiwalu TUTAJ

Patroni medialni Gdańskiej Jesieni Pianistycznej 2023:

gjp pm 23 logo


Karnet na trzy koncerty kameralne 18. GJP w specjalnej cenie do kupienia w kasie biletowej na Ołowiance, tel.: 58 320 62 62.

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia czwartek, 9/11/2023, 19:00
Cena 37-70 zł
Miejsce Sala Kameralna
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Gdańska Jesień Pianistyczna, Koncert kameralny, Recital pianistyczny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie