18. Gdańska Jesień Pianistyczna – Hyuk Lee i Hyo Lee

Gdańska Jesień Pianistyczna malowana dźwiękiem

Hyuk Lee
Hyo Lee

Prowadzenie: Konrad Mielnik

Program:

Astor Piazzolla – Adiós Nonino na dwa fortepiany [5']
Libertango na dwa fortepiany [4']
Darius Milhaud – Scaramouche op. 165b [10']
George Gershwin / Percy Grainger – Fantazja na tematy z opery Porgy and Bess [20']

Przerwa [20']

Camille Saint-Saëns – Karnawał zwierząt na dwa fortepiany [23']
Nikołaj Kapustin – Sinfonietta op. 49 [20']

Hyuk Lee
urodził się w 2000 roku w Seulu. Obecnie kształci się w Konserwatorium Moskiewskim w klasie fortepianu Władimira Owczynnikowa. W 2016 roku, jako najmłodszy uczestnik w historii, wygrał X Konkurs im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Ten utalentowany pianista koreański jest też laureatem III nagrody X Konkursu w Hamamatsu (2018), jak również I miejsca na najbardziej prestiżowym francurskim Konkursie Long-Thibaud w Paryżu (2022). Występował m.in. w salach im. Dvořáka i Smetany w Pradze, Konserwatorium Moskiewskiego, Filharmonii Warszawskiej, Salle Cortot w Paryżu, Muziekgebouw w Eindhoven, Tivoli Vredenburg w Utrechcie, Kioi Hall w Tokio oraz na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju. Jest finalistą 18. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2021 roku.

hyukleeofficial.com

Hyo Lee
Urodził się w 2007 roku w Seulu. W wieku pięciu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie i skrzypcach. W 2014 roku przeniósł się do Moskwy i najpierw jako skrzypek wstąpił do Moskiewskiej Centralnej Szkoły Muzycznej. Następnie od 2016 roku zaczął zawodowo uczyć się gry na fortepianie. Już w kwietniu 2017 roku został laureatem IV międzynarodowego konkursu Astana Piano Passion w Nur-Sultan (Astana). W kwietniu 2018 roku zdobył I nagrodę na fortepian i Grand Prix na skrzypce na Międzynarodowym Konkursie Diament Muzyczny w Moskwie. W grudniu 2021 roku otrzymał III nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie Arthur Rubinstein in Memoriam w Bydgoszczy. Występował na scenach m.in. Yamaha-Hall w Moskiewskim Międzynarodowego Domu Muzyki, Sali Cortot i Biblioteki Polskiej w Paryżu, w Filharmonii w Tule, Riazaniu, Muzeum Czajkowskiego w Klinie.

Wszystkie nadchodzące koncerty w ramach festiwalu TUTAJ

Patroni medialni Gdańskiej Jesieni Pianistycznej 2023:

gjp pm 23 logo


Karnet na pięć koncertów w dużej sali 18. GJP w specjalnej cenie do kupienia w kasie biletowej na Ołowiance, tel.: 58 320 62 62.

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia niedziela, 19/11/2023, 18:00
Cena 27-70 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Gdańska Jesień Pianistyczna, Koncert kameralny, Recital pianistyczny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie