67. MFMO w Oliwie – Giulio Mercati

67. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

Giulio Mercati

Jan Sebastian Bach – Passacaglia c-moll, BWV 582
Louis Vierne – Z 24 Pièces op. 31:
Canzona, nr 12
Carillon, nr 21
César Franck – Preludium, fuga i wariacja op. 18
Final op. 21
Maurice Duruflé – Prélude et Fugue sur le nom d’Alain

Giulio Mercati
Organista, klawesynista, kompozytor i muzykolog. Jego repertuar obejmuje muzykę od renesansu po dzieła kompozytorów XIX i XX wieku. Prowadzi niezwykle intensywną działalność koncertową i wykładową, głównie na polu organowym i chóralnym – jako solista koncertował w największych salach i katedrach w ponad 20 krajach (od Filharmonii w Sankt Petersburgu po Katedrę św. Patryka w Nowym Jorku). Występował z wieloma orkiestrami z całego świata, a jako kompozytor współpracował z teatrami z Włoch i Europy (w Polsce m.in. z Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu). Jest dyrektorem artystycznym i twórcą wielu ważnych festiwali i przeglądów muzycznych we Włoszech, Szwajcarii i Hiszpanii.

W ramach festiwalu łącznie 17 recitali w każdy wtorek i piątek do 27 sierpnia.
Wszystkie nadchodzące wydarzenia TUTAJ

Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra

Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
Archikatedra Oliwska w Gdańsku