65. MFMO w Oliwie – Ulfert Smidt

65. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

Ulfert Smidt

Jan Sebastian Bach – Preludium i fuga D-dur (z Wohltemperierten Clavier, BWV 874)
Jan Sebastian Bach – Chorał organowy Allein Gott in der Höh‘ sei Ehr, BWV 663
César Franck – Prélude, Fuge et Variations, op. 18
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Sonate III A-dur z Chorałem Aus tiefer Not schrei ich zu dir
Eugène Gigout – Scherzo E-dur, Toccata h-moll

Ulfert Smidt
Dorastał w Bremie, gdzie pobierał lekcje gry na organach od 11. roku życia. Studiował muzykę kościelną na Hanowerskim Uniwersytecie Muzyki i Teatru. Jest stypendystą Niemieckiej Narodowej Fundacji Akademickiej, dzięki której pobierał nauki gry na organach w Amsterdamie u boku Pieta Kee i Ewalda Kooimana. Znaczący wpływ na twórczość artysty mieli również Michael Radulescu oraz Harald Vogel. Na początku swojej kariery muzycznej Smidt pracował jako muzyk kościelny w Holzminden i Bremie, a od 1996 roku zajmuje stanowisko organisty w Hanowerze, gdzie pełni również funkcję dyrektora artystycznego cyklu międzynarodowych koncertów organowych. Artysta ma w swoim dorobku wiele nagrań płytowych, zarówno solowych, jak i zrealizowanych we współpracy z chórami.

W ramach festiwalu łącznie 15 recitali w każdy wtorek i piątek do 23 sierpnia.
Wszystkie nadchodzące wydarzenia TUTAJ

Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra

Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
Archikatedra Oliwska w Gdańsku