Aleksandra Kurnyta

Zdjęcie Aleksandry KurnytyAbsolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, klasy perkusji prof. Jacka Woty. Już w latach studenckich uczestniczyła w wielu międzynarodowych konkursach i kursach perkusyjnych. Obecnie perkusistka Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku oraz nauczyciel gry na instrumentach perkusyjnych w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie.

Na koncie swoich sukcesów artystycznych ma wiele wydanych płyt, nagranych m. in. z orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Orkiestrą Kameralną Progress, Bajkową Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Kameralną Sotto Voce z Wrocławia, Lady Pank, a także wiele koncertów symfonicznych, wykonywanych zarówno w Polsce: Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Filharmonia Kaliska, Centrum Kulturalno - Kongresowe Jordanki w Toruniu, Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu oraz tourne za granicą, m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Rosji, na Ukrainie, Białorusi, a także w Chinach.

Dodatkowo stale współpracuje z takimi orkiestrami jak: Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Capella Gedanensis, Orkiestra Kameralna Progress, Gdyńska Orkiestra Symfoniczna, Filharmonicy Gdańscy, realizuje się w takich kierunkach jak muzyka symfoniczna oraz rozrywkowa. Koncertowała z takimi artystami jak Sting, Edyta Górniak, Jose Carreras, Esperanza Spalding, Piotr Rubik, a także z zespołami Lady Pank, Perfect, Wu Wu, Rama 111 oraz z kameralistami Motion Trio.