Adam Bruderek

Zdjęcie Adama BruderkaW 2010 roku zakończył naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Olsztynie w klasie skrzypiec Doroty Obijalskiej oraz został absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie. W 2013 roku z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie w klasie skrzypiec prof. Krystyny Jureckiej i dr Anny Wandtke – Wypych w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Obecnie jest studentem II roku studiów magisterskich w klasie skrzypiec prof. Krystyny Jureckiej i dr Anny Wandtke - Wypych na tej samej uczelni.

Jest laureatem licznych krajowych konkursów skrzypcowych, m.in. III nagroda na V Konkursie Skrzypcowym Polski Północnej w Gdyni (2004 r.), I nagroda na III Regionalnym Konkursie Skrzypcowym Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia w Olsztynie (2007 r.). Swoje umiejętności gry na skrzypcach kształcił także na kursach mistrzowskich pod kierunkiem znamienitych osobistości sceny muzycznej: prof. Zakhar Bron, prof. Tomasz Tomaszewski, prof. Katarzyna Jankowska – Borzykowska, prof. Aldis Liepins, prof. Michael Vaiman, prof. Mariana Sirbu, prof. Maciej Rakowski, prof. Zygmunt Marek Kowalski, prof. Edward Gracz, prof. William van der Sloot. Wraz z kwartetem fortepianowym AKME w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej – Firlej i dr Roberta Kwiatkowskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku był uczestnikiem oraz laureatem następujących konkursów muzyki kameralnej: IV nagroda oraz IV nagrody specjalne, w tym nagroda publiczności na IV Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Sergiusza Taniejewa w Moskwie (2011 r.), III nagroda na VI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku (2012 r.), uczestnictwo w półfinale na 19. Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Poertschach (Austria, 2012 r.). W 2014 r. w duecie z pianistą Arkadiuszem Godzińskim zdobył I nagrodę w kategorii muzyka kameralna na 13. Międzynarodowym Konkursie „Don Vincenzo Vitti ” w Castellana Grotte (Włochy). We wrześniu 2015 ten sam zespół zakwalifikował się do rundy finałowej I. Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Ludwiga van Beethovena w Lusławicach.

Adam Bruderek od 2014 r. jest pracownikiem Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku na stanowisku skrzypka.