Krzysztof Kit

Urodzony w 1974 r. w Bydgoszczy. Edukację muzyczną rozpoczął w 1981 roku w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Szkołę ukończył w 1993 egzaminem dyplomowym z oceną bardzo dobrą. Następnie rozpoczął studia na wydziale instrumentalnym bydgoskiej AM im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie oboju Krzysztofa Wroniszewskiego.

Indywidualny tok studiów pozwolił mu na rozpoczęcie w roku 1996 pracy w Polskiej Orkiestrze Radiowej, w której pracuje na stanowisku pierwszego oboisty i solisty do dziś. W latach 1996-2005 stale współpracował z Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie na stanowisku pierwszego oboisty. Od roku 2002 oboista w złożonym z solistów Polskiej Orkiestry Radiowej kwintecie dętym „Tempo Prima". Współpracował również jako muzyk doangażowany z takimi orkiestrami jak: Concerto Avenna, Sinfonia Varsovia, Nowa Orkiestra Kameralna i wiele innych.

Dokonał dziesiątek nagrań płytowych. Nagrał muzykę do wielu filmów i reklam. Wykonywał partię oboju w prawie wszystkich nagraniach muzyki filmowej Jana A. P. Kaczmarka realizowanych w Polsce.