19. Gdańska Jesień Pianistyczna – Leonora Armellini

Nokturn op. 62 nr 1 [7’]
III Sonata fortepianowa h-moll op. 58 [26’]

Leonora Armellini
Laureatka V nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina i pierwsza artystka z Włoch, która wspięła się na najwyższy poziom sztuki pianistycznej prezentowany przez uczestników podczas tego najważniejszego konkursu. W wieku 18 lat zdobyła nagrodę im. Janiny Nawrockiej dla pianisty wyróżniającego się muzykalnością i pięknym dźwiękiem, który nie został zakwalifikowany do finału konkursu podczas edycji konkursu w r. 2010. Była również finalistką XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ferruccia Busoniego w Bolzano.
Artystka koncertuje jako solistka, kameralistka oraz towarzysząc wielu orkiestrom w prestiżowych salach koncertowych na całym świecie (w nowojorskiej Carnegie Hall, w Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu, paryskiej Salle Contort, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Gran Teatro La Fenice w Wenecji oraz w całej Europie, Chinach, Korei Południowej, Japonii i wielu innych).
W 2007 r. nagrała II Koncert fortepianowy oraz Andante spianato i Wielki Polonez na fortepian i orkiestrę Fryderyka Chopina, a w 2008 r. Koncert fortepianowy Wolfganga Amadeusza Mozarta KV 595 dla wytwórni Velut Luna. Wiele jej koncertów i wywiadów było transmitowanych przez włoską telewizję i radio, a jej koncert w Quirinale Palace w Rzymie (styczeń 2009 r.) był transmitowany przez stację RAI Radio 3.
Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku czterech lat pod kierunkiem Laury Palmieri. W wieku 12 lat ukończyła Konserwatorium z tytułem summa cum laude. W wieku 17 lat ukończyła z wyróżnieniem Accademia Nazionale di Santa Cecilia w klasie Sergia Perticaroliego jako najmłodsza absolwentka w historii tej uczelni. Edukację muzyczną kontynuowała pod kierunkiem Lilyi Zilberstein (Hochschule für Musik und Theater Hamburg) i Borisa Petrushansky’ego (Accademia pianistica di Imola). Obecnie prowadzi klasę fortepianu w Konserwatorium Buzzola w Adria (Włochy).

leonoraarmellini.eu

Wszystkie nadchodzące koncerty w ramach festiwalu TUTAJ

Zachęcamy do zakupu karnetów festiwalowych w atrakcyjnych cenach.
Szczegóły w kasach biletowych PFB, ul. Ołowianka 1, +48 58 320 62 62.

Data wydarzenia poniedziałek, 25/11/2024, 19:00
Miejsce Sala Kameralna
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Gdańska Jesień Pianistyczna, Koncert kameralny, Recital pianistyczny