65. MFMO w Oliwie – Frédéric Ledroit

II. Gaïa
V. LUCA
VI. Humain
Charles-Marie Widor - Symfonia op. 42 nr 6 (Allegro, Adagio, Intermezzo, Cantabile, Final)
Improwizacja na zadany temat

Frédéric Ledroit - urodzony w 1968 roku w Angoulême, którego jest honorowym obywatelem. Organista, pianista, kompozytor. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 6 lat. Kształcił się u legendarnych artystów i pedagogów, takich jak: L. Robillard, J. Guillou, J.P. Leguay czy X. Darasse. Laureat wielu prestiżowych konkursów i nagród (Lyon, Paryż). Koncertuje na całym świecie, w tym wielokrotnie w Polsce, również w Oliwie. Szczególne miejsce w repertuarze artysty zajmuje muzyka współczesna (Cepdenat, Rolin, Rossé, Caloué, Martin).

Komponuje symfonie, utwory organowe, na fortepian oraz na inne zestawy instrumentów. Frédéric Ledroit jest organistą tytularnym katedry w rodzinnym Angoulême oraz profesorem tamtejszego konserwatorium. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Charente. W swoim bogatym dorobku artystycznym posiada nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne (m.in. dla France Musique, FR3 i Mezzo). W 2003 roku za wybitne zasługi w dziedzinie kultury i sztuki francuskiej został uhonorowany tytułem Chevalier dans l’ordre des Arts et des Lettres.

W ramach festiwalu łącznie 15 recitali w każdy wtorek i piątek do 23 sierpnia.
Wszystkie nadchodzące wydarzenia TUTAJ

Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra

Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
Archikatedra Oliwska w Gdańsku