Koncert organowy w Jastarni

Fot. Grzegorz Nowak

Marlena Neć
Filip Woźniak

Johann Gottfried Walther - Concerto h-moll (Allegro - Adagio - Allegro) (FW)
Jan Sebastian Bach - Preludium i Fuga G-dur BWV 541 (FW)
Feliks Nowowiejski - III Symfonia organowa op. 45 cz. I Toccata (FW)
Nicolaus Bruhns - Preludium G-dur
César Franck - Pièce Heroïque
René Louis Bécker - Toccata z Sonaty g-moll op. 40

Podczas współorganizowanych przez Polską Filharmonię Bałtycką letnich koncertów organowych turyści i mieszkańcy mają okazję wysłuchać najpiękniejszych kompozycji organowych. Nie tylko tych powszechnie znanych, jak utwory Bacha czy Mendelssohna-Bartholdy’ego, ale także tych wykonywanych rzadziej. Nastrojowe wnętrze świątyni sprzyja kontemplacji muzyki i spokojnego przyjrzenia się wystrojowi tego wyjątkowego miejsca.

Marlena Neć
Urodzona 24 grudnia 1998 r. w Tomaszowie Lubelskim. W 2012 r. ukończyła z wyróżnieniem I st. w klasie fortepianu Agnieszki Rachwał w Państwowej Szkole Muzycznej im. Andrzeja Cwojdzińskiego w Tomaszowie Lubelskim. Naukę kontynuowała w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Zamościu w klasie fortepianu Aleksandry Rudyk, a następnie Piotra Stopy. Po ukończeniu w 2018 r. z wyróżnieniem II st., rozpoczęła naukę w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie organów prof. dr. hab. Romana Peruckiego, dr hab. Hanny Dys, prof. AM, oraz dr. Macieja Zakrzewskiego. Obecnie kontynuuje studia magisterskie na tejże uczelni.
Jest laureatką III trzeciego miejsca w VI Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych (2017), a także pierwszego miejsca w Międzynarodowym Konkursie Valencia Awards Music Competition (2022). Występowała z Orkiestrą Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie oraz Capellą Gedanesis. Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych artystów, takich jak m.in: Andrzej Tatarski, Olga Łazarska, Mariusz Sielski, Wolfgang Seifen, Krzysztof Lukas czy Arkadiusz Bialic. Kilkukrotnie prezentowała organy Archikatedry we Fromborku, a także słynne organy oliwskie.

Filip Woźniak
W 2021 r. ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni w klasie organów dr. Karola Hilla. Obecnie jest na drugim roku studiów licencjackich na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie organów prof. Romana Peruckiego, dr hab. Hanny Dys oraz dr. Macieja Zakrzewskiego. Od 2021 r. pełni funkcję organisty Archikatedry w Gdańsku-Oliwie. Filip Woźniak brał udział w wielu konkursach organowych, m.in. Ogólnopolski Konkurs Organowy w Olsztynie, którego został laureatem (II miejsce). W 2021 r. zajął II miejsce na XXXIII Międzynarodowym Konkursie Organowym w Rumi. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą, prowadzonych przez wybitnych organistów.

Kolejny koncert w ramach cyklu odbędzie się: 18 sierpnia ( WIĘCEJ )

Data wydarzenia czwartek, 11/08/2022, 19:00
Cena Wstęp wolny