Gdańsk Siesta Festival: Czujesz klimat? – Yasmin Levy z orkiestrą

Cappella Gedanensis
Yasmin Levy

Yasmin Levy, bez wątpienia najważniejsza postać pieśni sefardyjskiej XXI wieku, gościła na Siesta Festivalu z tym repertuarem. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jest ona także niedościgłą interpretatorką tradycyjnego tanga! I dała się namówić na powrót do tawern Buenos Aires przed gdańską publicznością. Zapraszamy na pierwsze spotkanie z tangiem w historii festiwalu – projekcie największego formatu!

Cappella Gedanensis
Powołany do życia w 1981 roku zespół Cappella Gedanensis - wówczas jako Zespół Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis - to rozpoznawalna nie tylko na Pomorzu i w całej Polsce, ale także na świecie wizytówka grodu nad Motławą, jak i naszej ojczyzny. Świadomość przebogatej spuścizny muzyki barokowej Gdańska, podówczas najbogatszego materialnie miasta w Polsce, postawiła przed rozpoczynającą działalność Cappellą Gedanensis niełatwe zadanie. Lata pracy muzyków udowodniły, że wiekowa marka gdańskiego zespołu została nie tylko przywrócona współczesności poprzez odkrycie na nowo arcydzieł sprzed wieków, ale i umocniona przez nowe projekty.
W dorobku repertuarowym Cappelli Gedanensis znalazły się zatem dzieła takich mistrzów gdańskich, jak: Franciscus de Rivulo, Paul Siefert, Kaspar Förster, Crato Büthner, Christoph Werner, Nicolaus Zangius, Johann Valentin Meder, Theophil Andresa Volckmar, Maximilian Dietrich Freislich, Johann Balthazar Christian Freislich. Pierwszy z wymienionych muzyków, Franciscus de Rivulo, to zarazem pierwszy kapelmistrz Kapeli Rajców Miejskich. Zespół podjął się także trudu przybliżania swoim słuchaczom wielkich arcydzieł oratoryjno-kantatowych baroku europejskiego. Warto przy tym wspomnieć o utworach takich kompozytorów jak: Georg Friedrich Händel, Jan Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, Giovanni Battista Pergolesi, Wolfgang AmadeusZ Mozart, Franz Schubert czy Joseph Haydn.

cappellagedanensis.pl

Główny organizator: Modern Look

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia czwartek, 19/09/2024, 19:30
Cena 155,50-257 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Gdańsk Siesta Festival, Koncert symfoniczny