Koncert symfoniczny – Tytus Wojnowicz

Uwaga! Z przyczyn niezależnych od PFB oboista Ramón Ortega Quero nie wystąpi. Koncert odbędzie się z udziałem Tytusa Wojnowicza.

Orkiestra Symfoniczna PFB
Eduardo Portal – dyrygent
Tytus Wojnowicz – obój

Prowadzenie: Konrad Mielnik

Program:

Richard Strauss – Koncert obojowy D-dur TrV 292 [28']
Wolfgang Amad
eusz Mozart – XL Symfonia g-moll KV 550 [35']

Tytus Wojnowicz
Urodził się w 1965 roku we Wrocławiu. Naukę muzyki rozpoczął w wieku siedmiu lat. Pierwszym instrumentem były skrzypce, na których grając, ukończył szkołę podstawową. Następnie zainteresował się grą na oboju za sprawą prof. Stanisława Malikowskiego. Pozostał jego uczniem aż do ukończenia Akademii Muzycznej F. Chopina w Warszawie w roku 1990. W latach 1991-1993 studiował w Staatliche Hochschule für Musik we Freiburgu w klasie prof. Heinza Holligera. W latach 1989-2001 był członkiem Warszawskiego Kwintetu Dętego Da Camera, z którym zagrał kilkaset koncertów w wielu krajach europejskich, a także w USA i Tajwanie. Jako muzyk orkiestrowy współpracował m.in. z orkiestrą Sinfonia Varsovia i Filharmonią Narodową. W roli solisty wystąpił z większością polskich orkiestr kameralnych i symfonicznych. W roku 1995 nawiązał współpracę z firmą Sony Music Polska, gdzie wydał kilka płyt z muzyką popularną i klasyczną. Pierwsza z nich osiągnęła status złotej płyty, a kilka innych było nominowanych do nagrody Fryderyk. W sumie nagrał kilkanaście płyt solowych, a jako muzyk sesyjny towarzyszył na krążkach takich artystów, jak: Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Hołdys, Henryk Miśkiewicz, Małgorzata Ostrowska i wielu innych. Brał udział w nagraniu ścieżki dźwiękowej do filmu Boża podszewka. Od wczesnych lat interesował się muzyką dawną, co poskutkowało założeniem zespołu Ensemble de Narol, z którym również nagrał płytę z barokową muzyką kameralną. Dalszą konsekwencją tych zainteresowań były studia w zakresie gry na oboju barokowym na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie prof. Franka de Bruine.
Jako pedagog jest zatrudniony na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie od roku 1995. Obecnie posiada stopień doktora habilitowanego i prowadzi klasę oboju współczesnego i historycznego.

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia piątek, 14/01/2022, 19:00
Cena 22-116,50 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Koncert symfoniczny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie