Koncert muzyki filmowej – Zapach kobiety

Orkiestra PFB
Robert Kabara – dyrygent
Natalia Walewska – skrzypce

Prowadzenie: Krzysztof Dąbrowski

Popularne tematy z kultowych filmów, w tym m.in.: Cinema Paradiso, Grek Zorba, Misja, Amelia, Piraci z Karaibów, Mission: Impossible, Lista Schindlera, Ogniem i mieczem czy Zapach kobiety.

Czas trwania koncertu: 120’
/ przewidziana przerwa 20'

Natalia Walewska
Skrzypaczka, doskonale wykształcona m.in. przez legendarnego wirtuoza skrzypiec Leonida Kogana. W swoim dorobku ma laury na prestiżowych międzynarodowych konkursach, np. na Międzynarodowym Konkursie im. K. Szymanowskiego. Uczestniczyła w licznych festiwalach, gdzie występowała pod batutą wielkich dyrygentów, jak: G. Solti, Ch. Eschenbach, M. Roztropowicz. Od 1999 roku piastuje prestiżowe stanowisko koncertmistrza Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Regularnie jest zapraszana w charakterze solistki do współpracy z orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą. Jej umiejętności zostały docenione przez uznanych dyrygentów, jak Jerzy Maksymiuk, Ernst van Tiel , Massimiliano Caldi, Maxim Vengerov, Vag Papian, Juozas Domarkas, Sir Neville Marinerr, Sławomir Chrzanowski, Petr Chromcak.

walewska wyd

Fot. Paweł Jaremczuk

W dorobku autorskim Natalii Walewskiej znajdują się nagrania płytowe wysoko oceniane zarówno przez melomanów, jak i przez dziennikarzy z branży fonograficznej. Do najcenniejszych należą: Romanza Classica na skrzypce i organy z prof. Romanem Peruckim (osiągnęła status Złotej Płyty), Clair de Lune nagraną wspólnie z pianistą prof. Bogdanem Kułakowskim, Violin & Piano z pianistą Rafałem Lewandowskim, Cztery pory roku Antonio Vivaldiego z Zespołem Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego (Platynowa Płyta), War Requiem z dyrygentem Sir Nevillem Marrinerem.

Więcej informacji nt. solistki TUTAJ

robert kabara wyd

Robert Kabara
Dyrygent, wirtuoz skrzypiec i altówki, doktor habilitowany, profesor w Akademii Muzycznej w Katowicach i adiunkt w Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoją drogę artystyczną realizował w kilku wymiarach, przechodząc kolejne szczeble muzycznego doświadczenia i osiągnięć. Już w czasie edukacji w krakowskiej Akademii, będąc studentem Eugenii Umińskiej – w ostatnim roku przed jej śmiercią, a potem Kai Danczowskiej, rozpoczął działalność koncertową, co zaowocowało laurami w międzynarodowych konkursach skrzypcowych, m.in. I miejsce w Australia Bicentennial w Adelajdzie (1988) oraz III miejsce oraz 9 nagród pozaregulaminowych w IX Konkursie im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (1986). Miał sposobność konfrontować swój warsztat skrzypcowy z takimi mentorami, jak m.in. André Gertler, Yehudi Menuhin czy Grigori Zhyslin, który wiele lat później zasugerował Kabarze wprowadzenie do repertuaru gry na altówce.

Sponsor Specjalny

STRABAG 200

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia piątek, 7/06/2024, 19:00
Cena 32-100 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Koncert symfoniczny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie