Wernisaż wystawy prac Małgorzaty Karp-Soi

Foyer Główne, Rozeta, Motława

Małgorzata Karp-Soja
Absolwentka Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Malarstwo studiowała w pracowni prof. Stanisława Wiśniewskiego, a rysunek w pracowni prof. Allana Rzepki. Trzykrotnie przebywała na stypendiach we Włoszech. Uprawia głównie malarstwo sztalugowe. Jej prace często tworzą złożone przestrzenne kompozycje (poliptyki), w tym w formie charakterystycznych dla niej Portali.
Jej malarstwo niejednokrotnie przypomina kadry z planu filmowego, a w niektórych pracach pojawiają się zauważalne echa fascynacji twórczością Federico Felliniego (jak mówią Włosi – są molto Felliniano). Stworzyła też szereg prac przywodzących na myśl odbitki stykowe wraz obramowaniem taśmy filmowej lub fotograficznej. Ma również na koncie przygodę z planem filmowym – pracowała jako asystent reżysera do spraw scenografii przy produkcji filmu Szwejk w reżyserii Włodzimierza Gawrońskiego.
Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Prezentowała swoje prace na ponad 150 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jej dzieła można znaleźć w kolekcjach prywatnych i muzealnych, m.in. w Polsce, Austrii, Francji, Belgii, Holandii, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Szwecji, USA, Meksyku i Chinach.
Wśród nagród i wyróżnień należy wymienić President Award na VII Międzynarodowym Biennale Sztuki Współczesnej we Florencji, Medal Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z okazji 100-lecia ZPAP czy wyróżnienie na V Międzynarodowym Biennale Sztuki Współczesnej w Pekinie Future and Reality. W ostatnim okresie brała udział m.in. w Berlin Art Week, 3rd Qianjiang International Art Exhibition w Hangzhou (Chiny) czy Circus Flow w Wyszehradzie (Węgry), gdzie reprezentowała Polskę po wygraniu międzynarodowego konkursu.

Więcej na: www.karp-soja.pl

Wystawa potrwa do 16 kwietnia br.

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia piątek, 1/03/2024, 18:00
Cena Wstęp wolny
Miejsce Foyer Główne
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Wystawy