67. MFMO w Oliwie – Jerzy Kukla

67. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

Jerzy Kukla

Feliks Nowowiejski – Marsz Pretorianów (Wejście gwardii Nerona na Forum Romanum) z oratorium Quo Vadis op. 30 (transkrypcja: J. Kukla)
Jan Pieterszoon Sweelinck – Wariacje Mein junges Leben hat ein End
Jan Sebastian Bach – Toccata con fuga d-moll BWV 565
Myroslav Skoryk – Melodia (transkrypcja – G. Kurkov)
Georgiy Kurkov – Diesix
Mieczysław Surzyński – Pastorale op. 36d
Toccata op. 36a
Elegia op. 30 nr 2
Jean Sibelius – Finlandia – poemat symfoniczny op. 26 (transkrypcja – H.A. Fricker / J. Kukla)

Jerzy Kukla
Organista, organizator życia muzycznego, organmistrz, publicysta, dyrygent. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej Stopnia Podstawowego i Licealnego im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej, kontynuując ją w Państwowym Liceum Muzycznym im. F. Chopina w Krakowie (klasa organów prof. Mariana Machury)]. Studia w Akademii Muzycznej w Krakowie (organy, klasa prof. M. Semeniuk-Podrazy) i w Katowicach (dyrygentura, klasa prof. J.W. Hawela). Stypendysta MKiS w latach 1990-1991 (VSMU Bratysława, klasa prof. dr. Ferdinanda Klindy). Kursy mistrzowskie pod kierunkiem Michaela Schneidera oraz Gastona Litaize.

W ramach festiwalu łącznie 17 recitali w każdy wtorek i piątek do 27 sierpnia.
Wszystkie nadchodzące wydarzenia TUTAJ

Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra

Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
Archikatedra Oliwska w Gdańsku