Koncert Sylwestrowy

Wraz z końcem roku Orkiestra Symfoniczna PFB zaprezentuje najbardziej lubiane hity muzyki operowej. Uwertury, arie i duety wypełnią ten wyjątkowy wieczór. Tym razem koncert rozpocznie uwertura do Rusłana i Ludmiły – baśniowej opery Glinki do tekstu Puszkina. Cały czas pozostajemy w pięknym XIX wieku, zmieniamy tylko miejsca pobytu: od Francji przez Włochy, Polskę do Rosji. Jednak najwięcej przebojów operowych tych czasów to dzieła włoskie. Dlatego w drugiej części koncertu po komicznej arii Olimpii z opery Offenbacha przeniesiemy się już na stałe do Włoch. Od bel canta do weryzmu i największego włoskiego twórcy operowego – Giuseppe Verdiego, z którym razem wzniesiemy toast przy dźwiękach z opery Traviata.

Orkiestra Symfoniczna PFB

Toast z opery Traviatta [3']

Główny Sponsor PFB – Mecenas Kultury

PGE SA

Przypominamy, że od 15 grudnia zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia obowiązują nowe wytyczne dotyczące udziału w wydarzeniach artystycznych. Bilety bez ograniczeń można sprzedawać tylko do 30% obłożenia widowni. Po wyczerpaniu tej puli możemy sprzedawać bilety jedynie osobom zaszczepionym przeciwko COVID-19, które posiadają stosowny certyfikat szczepienia. Bilety z dodatkowej puli (powyżej 30% obłożenia widowni) będzie można nabyć jedynie po okazaniu w kasie biletowej Filharmonii certyfikatu szczepienia lub cyfrowym poświadczeniu posiadania certyfikatu w przypadku sprzedaży online.

Data wydarzenia piątek, 31/12/2021, 20:30
Cena 208-304,5 zł