Andrzej Sikorowski – 50 lat śpiewania

Jesienią w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej z jubileuszowym koncertem pt. „50 lat śpiewania” wystąpi wybitna osobowość polskiej sceny muzycznej - poeta, kompozytor, autor tekstów, piosenkarz i gitarzysta, niekwestionowany lider grupy Pod Budą, felietonista, twórca utworów do filmów i spektakli teatralnych, laureat wielu nagród i wyróżnień oraz odznaczeń państwowych - Andrzej Sikorowski.
Październik to szczególny miesiąc w życiu Artysty. Będzie obchodził kolejną rocznicę urodzin. Jego ostatni koncert w Gdańsku odbył się przed trzema laty, również w październiku.
Napisał kilkaset utworów wydanych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Nagrywał z grupą Pod Budą (jest twórcą większości jej piosenek) i oczywiście solowe, ale także z córką Mają Sikorowską, czy też z Grzegorzem Turnauem. Ostatnia płyta ukazała się w listopadzie 2021 roku - "Andrzej Sikorowski - 50 lat śpiewania".
Z udziałem kilkuosobowego zespołu muzycznego, w tym córki Mai, Artysta wykona swoje największe przeboje, w tym z repertuaru istniejącej od 45 lat grupy Pod Budą. To będzie absolutnie niezwykły koncert!

Organizator wydarzenia: Impresariat Artystyczny IMPART

Wydarzenie to nie jest organizowane przez Polską Filharmonię Bałtycką, która nie odpowiada za jego opis oraz charakter. PFB nie udziela też szczegółowych informacji na temat wydarzeń organizatorów zewnętrznych.

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia czwartek, 27/10/2022, 19:00
Cena 106,50-151,50 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia innych organizatorów
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie