65. MFMO w Oliwie – Fabio Ciofini

Fabio Ciofini

Abraham Van den Kerckhoven – Fantazja F-dur
David P. Dahl – Suite Italiana
Toccata, Pastorale Triste, Pavana, Gagliarda, Elevatione, Ricercare Cromatico, Canzona
Jan Sebastian Bach
O Gott, du frommer Gott BWV 767
Meine Seele erhebt den Herrn BWV 733

Fabio Ciofini to włoski wirtuoz organów specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej. Studia odbył w konserwatorium muzycznym w Perugii (fortepian, organy). Naukę kontynuował w Konserwatorium im. J.P. Sweelincka w Amsterdamie. W 1995 r. został organistą w Collescipoli gdzie ma do dyspozycji oryginalne barokowe organy W. Hermansa z 1678 roku. Artysta regularnie koncertuje we Włoszech, Holandii, Szwajcarii, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Anglii, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Japonii, Mongolii, na Węgrzech i w USA. Prowadzi wykłady i klasy mistrzowskie w Hiszpanii (Międzynarodowy Festiwal Muzyki Barokowej), USA (Uniwersytety w Kalifornii, Chicago i w Waszyngtonie) oraz w Anglii. Nagrywa dla: Bottega Discantica – Mediolan, Loft Recordings – Seattle i dla Brilliant Classics. Jest dyrektorem artystycznym zespołu „Accademia barocca W. Hermans”. Występuje w duecie ze skrzypkiem barokowym Enrico Gatti. Ponadto jest również pedagogiem w Konserwatorium w Terni. Od 2010 roku jest Dyrektorem Artystycznym Fundacji „Cucinelli”, z którą organizuje koncerty organowe.

W ramach festiwalu łącznie 15 recitali w każdy wtorek i piątek do 23 sierpnia.
Wszystkie nadchodzące wydarzenia TUTAJ

Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra

Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
Archikatedra Oliwska w Gdańsku