Koncert symfoniczny – Stathis Karapanos

Orkiestra PFB
Mirian Khukhunaishvili – dyrygent
Stathis Karapanos – flet

Program:

Krzysztof Penderecki – Koncert na flet i orkiestrę [32']
Jean Sibelius – Poemat symfoniczny Córka Pohjoli op. 49 [17']
César Franck – Symfonia d-moll op. 48 [37']

Stathis Karapanos
Urodził się w Atenach we wrześniu 1996 roku, a miłość do muzyki i fletu zadeklarował w wieku zaledwie pięciu lat. Pierwsze lekcje pobierał w Narodowym Konserwatorium w Atenach w klasie Myrto Tsakiri. Po przeprowadzce z rodziną do Bułgarii, w wieku 13 lat został przyjęty do Państwowej Szkoły Muzycznej w Sofii, gdzie rozwijał swój talent pod kierunkiem prof. Georgi Spassova. Natomiast w wieku 16 lat, w 2013 roku, został przyjęty na studia na Uniwersytecie Muzycznym w Karlsruhe, które ukończył z wyróżnieniem.
Poszukiwanie inspiracji to niekończąca się i niezwykle ważna podróż w jego życiu. Najbardziej inspirującymi postaciami dla młodego flecisty byli Maestro Zubin Mehta oraz Maestro Yutaka Sado. Jako kameralista współpracował z takimi artystami, jak Vilde Frang, Matthias Goerne, Nicolas Altstaedt, Daniel Hope, Vilde Frang, Chen Reiss, Marie-Pierre Langlamet, Noah Bendix-Balgley i Marisol Montalvo. Zaś jako solista został uhonorowany nagrodami: Landschaft Westfalen Festival Award (2021), Leonard Bernstein Award na Schleswig Holstein Music Festival (2020) czy Lotto Prize na Rheingau Festival (2019).
Ostatnim marzeniem artysty jest zrozumienie i służenie muzyce w jej pełnym zakresie, co skłania go do badania wszystkich możliwych odmian instrumentu. Chętny do muzycznych eksperymentów, często dołącza do różnych zespołów, grup i światowej sławy artystów na scenie, takich jak Richard Smith, Tico Pierhagen czy Vassilis Rakopoulos.

stathiskarapanos.com

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia piątek, 7/10/2022, 19:00
Cena 22-80 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Koncert symfoniczny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie