Koncert organowy w Jastarni

Fot. Grzegorz Nowak

Mara Fanelli
Olimpio Medori

Program:

Wolfgang Amadeusz Mozart
La Clemenza di Tito, uwertura
Der, welcher wanderl diese Strasse (z Zauberflöte)

Padre Davide da Bergamo – Elevazione d-moll

Vincenzo Bellini
Norma, uwertura
Sonata per organo

Giuseppe Verdi
Va' pensiero (z Nabucco)
Bella Figlia dell'Amore (z Rigoletto)

Gioachino Rossini
Largo al factotum (Figaro's Aria z Il barbiere di Siviglia)
Assisa a’ pié d’un salice (z Otello)
Tancredi, uwertura

Podczas współorganizowanych przez Polską Filharmonię Bałtycką letnich koncertów organowych turyści i mieszkańcy mają okazję wysłuchać najpiękniejszych kompozycji organowych. Nie tylko tych powszechnie znanych, jak utwory Bacha czy Mendelssohna-Bartholdy’ego, ale także tych wykonywanych rzadziej. Nastrojowe wnętrze świątyni sprzyja kontemplacji muzyki i spokojnego przyjrzenia się wystrojowi tego wyjątkowego miejsca.

Olimpio Medori
Pianista i organista. Studia w Konserwatorium Francesco Morlacchi w Perugii ukończył z wyróżnieniem w klasie organów prof. Francesco Tassini. Brał udział w wielu kursach interpretacji dawnej muzyki organowej i klawesynowej, prowadzonych przez światowej sławy organistów, m.in.: T. Koopmana, H. Vogela, M. Radulescu, M. Chapuis i J.B. Christensena. Dzięki stypendium Instytutu ‘Fernando El Catolico’ w Zaragozie przez dwa lata miał możliwość doskonalenia swych umiejętności w Cursos de Musica Antigua de Daroca (Hiszpania) w klasie organów prof. J.L. Gonzaleza Uriol oraz w klasie klawesynu prof. W. Jansena. Brał także udział w kursie organowym muzyki J.S. Bacha w Sommerakademie fur Internationalen Organisten w Haarlem (Holandii) w klasie prof. E. Kooimana. Studiował kompozycję w Konserwatorium Giambattista Martini w Bolonii. Jako członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Badań nad Pieśniami Gregoriańskimi przez trzy lata uczęszczał na kursy pieśni gregoriańskich w Cremonie.
Jako organista oraz klawesynista koncertuje w wielu państwach Europy, a także w Ameryce Południowej. Współpracował z Orkiestrą da Camera Fiorentina oraz Orkiestrą Vincenzo Galilei, orkiestrą Szkoły Muzyki Fiesole oraz grupą Musica Ricercata. Nagrywał dla radia i telewizji. W swoim dorobku ma premierowe w skali światowej nagranie Ricercar Tabulatura J.U. Steigledera, dokonane na monumentalnych organach Dominico di Lorenzo da Lucca (1509-1521) SS Annunziata we Florencji. Nagranie to zostało dobrze przyjęte przez krytyków czołowych pism branżowych oraz zostało wyemitowane przez główne międzynarodowe stacje muzycznej. Jest doradcą koncertów organowych „I Mercoledi Musicali dell’ Ente Cassa di Risparmio of Florence” oraz koncertów bożonarodzeniowych we Florencji. Jest ponadto organistą w kościele San Filippo Neri we Florencji.

Kolejne koncerty w ramach cyklu odbędą się: 21 i 28 lipca oraz 4, 11 i 18 sierpnia ( WIĘCEJ )

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia czwartek, 14/07/2022, 19:00
Cena Wstęp wolny
Miejsce Kościół NNMP w Jastarni
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Koncert organowy