17. Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka u Jezuitów”

Giulio Mercati
Chór Art'n'Voices

Program Giulio Mercatiego:

A. Scarlatti – Partite sull’aria della Follia
G.P. da Palestrina – Sicut cervus
C. Kreek – Õnnis on inimene
J.S. Bach – Preludium i fuga a-moll, BWV 543
J.L. Krebs – Wie schön leuchtet der Morgenstern
J.S. Bach – Koncert a-moll, BWV 593
Allegro, Adagio, Allegro
S. Karg-Elert – Schmücke dich, o liebe Seele, op. 65 n. 51
Nun danket alle Gott (Marche triomphale), op. 65 n. 59

Program Art’n’Voices:

A. Rocławska-Musiałczyk – Bibi, Synkù, Bi – parafraza kolędy kaszubskiej W. Frankowskiej
M. Ziółkowski – Evening Star
M. Raczyński – Te lucis ante terminum
P. Łukaszewski – Szczęśliwa Nocy

Malownicza Jastrzębia Góra oddalona od centrów kultury i centrów ekonomiczno-gospodarczych, dzięki organizacji Międzynarodowego Letniego Festiwalu Muzycznego „Słowo i muzyka u Jezuitów” stała się prężnie rozwijającym się ośrodkiem kultury muzycznej, którego centrum stanowi jastrzębiogórski kościół pw. św. Ignacego Loyoli, w którym odbywają się koncerty Festiwalu. Organizowane występy organowe mają zachęcić wielopokoleniowe rodziny do obcowania, również w okresie wakacyjnym, z kulturą wysoką. Sprzyjają temu zróżnicowany repertuar koncertów festiwalowych, jak i wstęp wolny na wszystkie koncerty festiwalowe.
Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka u Jezuitów” stanowi nie tylko istotny wkład w rozwój narodowej kultury na terenie Polski, ale jest również znaczącym forum wymiany kontaktów pomiędzy artystami z krajowych i zagranicznych ośrodków muzycznych, co owocuje wzrostem znaczenia kultury polskiej w Europie Zachodniej. Udział w koncertach wybitnych autorytetów – artystów różnych wyznań, narodowości, prezentujących zróżnicowane praktyki wykonawcze daje możliwość prezentacji muzyki organowej w ciekawy i oryginalny sposób.
Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka i Jezuitów” w Jastrzębiej Górze (współorganizowany przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku) towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Organowej w Oliwie. Jezuicki festiwal ma już swoją tradycję i wierną publiczność koncertową.

Koncerty w ramach cyklu w każdą środę i sobotę do 27 sierpnia ( WIĘCEJ )

Współorganizacja: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra

jezuici 22 belka logo

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia sobota, 2/07/2022, 20:00
Cena Wstęp wolny
Miejsce Kościół św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka u Jezuitów” w Jastrzębiej Górze, Koncert organowy