Gdańsk Lotos Siesta Festival - Andrea Motis

Szanowni Państwo,

w związku z obostrzeniami wynikającymi z trzeciej fali COVID zmuszeni jesteśmy w porozumieniu z Andreą Motis do zmiany daty jej koncertu w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku z 23 kwietnia 2021 godz. 20:00 na 12 września 2021 godz. 20:00.
Bilety zakupione na gdański koncert Andrei Motis zachowują ważność na jej koncert w nowym terminie, który odbędzie się w tej samej Sali w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku 12 września 2021 o godz. 20:00.
Osoby pragnące jednak zwrócić bilet proszone są o kontakt z kasą lub bileterią, w której dokonały zakupu.

Organizatorzy pozostają do Państwa dyspozycji zarówno telefonicznie pod numerem 603915338 oraz pod mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Andrea Motis

To prawdopodobnie największe odkrycie sezonu wśród europejskich artystów muzyki świata. Ale myli się ten, kto sądzi, że Andrea Motis debiutuje, choć nie ma jeszcze dwudziestu pięciu lat. Siedmioletnia, zwracała swym talentem uwagę lidera big-bandu, w którym grała na trąbce! Siedemnastoletnią zapraszał na swą scenę Quincy Jones. Dwudziestotrzyletnia, wydała swą pierwszą płytę jako liderka. Abum Emotional Dance ukazał się w słynnej wytwórni Impulse!, która dała nam między innymi Johna Coltrane’a. To był przełom dla onieśmielająco uzdolnionej wokalistki i trębaczki z Katalonii. Wciąż jednak jej repertuarem była głównie przepastna księga standardów muzyki amerykańskiej.
Dopiero rok 2019 i debiut w wytwórni Verve przyniósł ten oczekiwany, nowy głos w jej muzyce. Album Do Outro Lado Do Azul, jakkolwiek zagrany z jazzową wrażliwością, swobodą i maestrią, to barwny bukiet utworów latynoskich. Klarnet, cavaquinho, gitara klasyczna, instrumenty smyczkowe a przede wszystkim zwinne rytmy perkusyjne stworzyły w połączeniu z jazzowymi solówkami Andrei nowy kolor, nową jakość. Bez wątpienia jedna z najciekawszych i zarazem najpiękniejszych płyt z Półwyspu Iberyjskiego, jakie dostaliśmy w ostatnich latach.

Współorganizator

gdańsk lotos siesta festival 2020

 

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia Piątek, 23/04/2021, 20:00
Cena Przeniesiony
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Festiwale, Gdańsk Lotos Siesta Festival, Rodzaje koncertów, Koncert kameralny