Gdańsk Lotos Siesta Festival – Richard Bona & Alfredo Rodriguez feat. Pedrito Martinez

Richard Bona & Alfredo Rodriguez feat. Pedrito Martinez

Richard Bona, geniusz. Prawdopodobnie najbardziej wszechstronny muzyk naszych czasów, multiinstrumentalista, niedościgły wirtuoz basu, wokalista rozpoznawalny po pierwszej frazie, kompozytor, lider – człowiek instytucja. Urodzony w wiosce w centralnym Kamerunie, przez Rumunię i Paryż dotarł do Nowego Jorku, gdzie jego charyzmę natychmiast docenili najwięksi giganci jazzu: Bobby McFerrin, zespół Steps Ahead i wreszcie sam Pat Metheny, który zaoferował mu miejsce w swojej legendarnej „Grupie”. Bona objechał świat dookoła w towarzystwie legend, by wkrótce zasłynąć jako autor własnych projektów, silnie zakorzenionych w afrykańskiej tradycji, zarazem jednak o europejskiej tradycji harmonicznej i amerykańskiej swobodzie właściwej jazzowemu światu. Dla „Siesty” artysta „założycielski”, obecny od pierwszej płyty, także w projektach koncertowych – aż trudno uwierzyć, że nigdy nie wystąpił na Gdańsk Lotos Siesta Festival. Uświetni jubileuszową edycję nową muzyką, w nowym składzie, zwiastując kolejny album, długo oczekiwany po fenomenalnym Heritage.

Na fortepianie mistrz z Kuby, wykształcony klasycznie w konserwatorium w Havanie, Alfredo Rodriguez. Panowie poznali się przed laty, lecz w studiu zagrali ze sobą dopiero na produkowanym przez Quincy Jonesa albumie Tocororo. Nagrali razem dwa utwory, ale obiecali sobie ponowne spotkanie i wspólny projekt.

Dołącza do nich perkusjonista i wokalista Pedrito Martinez, który muzykował już z artystami tej miary, tak różnorodnymi i odważnymi jak Sting, Wynton Marsalis i Bruce Springsteen.

Przed nami premierowy projekt trzech oszałamiających wirtuozów, ostateczne doznanie tak wielbionej muzyki afrokubańskiej.

Współorganizator:

gdańsk lotos siesta festival 2020

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia niedziela, 5/09/2021, 17:00
Cena 105-178 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Festiwale, Gdańsk Lotos Siesta Festival, Koncert kameralny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie