Koncert symfoniczny – Kordian Góra

Orkiestra PFB
George Tchitchinadze – dyrygent
Kordian Góra – fortepian

Prowadzenie: Konrad Mielnik

Program:

Johannes Brahms – Uwertura tragiczna op. 81 [14’]
Karol Szymanowski – IV Symfonia koncertująca na fortepian i orkiestrę op. 60 [25’]

Przerwa [20']

Piotr Kasiłowski – Impresje z Węgier [6’] (prawykonanie)
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60 [35’]

Kordian Góra
Pianista, nauczyciel akademicki. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej w Słupsku, początkowo pod kierunkiem Ewy Borgieł, a następnie u Barbary Zielińskiej. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Zbigniewa Śliwińskiego i studia podyplomowe w Lucernie (Szwajcaria) w klasie fortepianu prof. Iwana Klansky'ego. Od 1992 roku prowadzi klasę fortepianu w macierzystej uczelni, a także w ZPSM w Elblągu i ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu.
Laureat ogólnopolskich konkursów, festiwali, wielokrotny stypendysta Towarzystwa im. Fryderyka Chopina, zdobywca nagród pozaregulaminowych na XII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1990). Występował jako solista i kameralista w większości polskich filharmonii, a także w wielu krajach Europy (Niemcy, Szwajcaria, Belgia, Hiszpania, Rosja, Finlandia, Szwecja), Afryki (Maroko, Tunezja) i w USA. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, a także dla Fundacji Maestro w Los Angeles z muzyką Debussy’ego i Ravela.
Wychował wielu laureatów międzynarodowych konkursów pianistycznych i kameralnych. Prowadzi kursy mistrzowskie w kraju i za granicą (m.in. w Chinach), bierze udział w pracach jury konkursów pianistycznych. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną został uhonorowany odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Patron medialny koncertu:

prestiz mag logo

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia piątek, 12/05/2023, 19:00
Cena 16-70 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Koncert symfoniczny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie