Gdański Festiwal Muzyczny – Alim Beisembayev

Orkiestra PFB
Eugene Tzigane – dyrygent
Alim Beisembayev – fortepian
(laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Leeds w 2022 roku)

Prowadzenie: Konrad Mielnik

Program:

Ludwig van Beethoven
V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73 [38’]

Przerwa [20']

III Symfonia Es-dur Eroica op. 55 [47’]

Alim Beisembayev jest laureatem I nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Leeds, którego ostatnia edycja odbyła się we wrześniu 2021 roku. Z Royal Liverpool Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Andrew Manze brawurowo wykonał Rapsodię na temat Paganiniego S. Rachmaninowa. Zdobył również Nagrodę Publiczności medici.tv oraz Nagrodę Specjalną Royal Liverpool Philharmonic Society.
Najważniejsze wydarzenia minionego sezonu 2021/2022 to debiuty z Royal Liverpool Philharmonic pod dyrekcją Case Scaglione, BBC Symphony Orchestra pod dyrekcją Clemensa Schuldta, RCM Symphony Orchestra pod dyrekcją Sir Antonio Pappano i SWR Symphonieorchester Stuttgart pod dyrekcją Yi-Chen Lin. Niedawne oraz planowane koncerty to takie sale i festiwale, jak Wigmore Hall, Southbank Centre, Oxford Piano Festival, Bath Mozartfest, St George's Bristol i Gdański Festiwal Muzyczny. Oprócz tournée po Europie we współpracy z Steinway Prizewinner Concerts Network planowana jest seria koncertów na Dalekim Wschodzie. We wrześniu 2021 roku, nakładem Warner Classics, ukazała się jego płyta z utworami Scarlattiego, Ligetiego i Ravela.
Urodzony w Kazachstanie w 1998 roku, Alim Beisembayev występował wcześniej z Państwową Akademicką Orkiestrą Symfoniczną Rosji Evgeny Svetlanov, Moskiewską Orkiestrą Symfoniczną i Fort-Worth Symphony. Grał w Royal Festival Hall i Wigmore Hall. Podczas pobytu w Purcell School zdobył kilka nagród, w tym pierwszą nagrodę na Junior Cliburn International Competition W szkole Alim uczył się pod kierunkiem Tessy Nicholson i kontynuował u niej naukę w Royal Academy of Music. Obecnie kończy studia magisterskie w Royal College of Music pod kierunkiem profesor Vanessy Latarche. Jest stypendystą ABRSM, Countess of Munster, fundacji Hattori, Drake Calleja Fund i należy do programu Talent Unlimited.

alimbeisembayev.co.uk

gdanskifestiwal.pl

Główny organizator:

fundacja gfm logo 100

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia piątek, 26/05/2023, 19:00
Cena 27-70 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Gdański Festiwal Muzyczny, Koncert symfoniczny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie