18. Gdańska Jesień Pianistyczna – Bogdan Czapiewski

Recital chopinowski Bogdana Czapiewskiego odbędzie się w miejsce zapowiadanego koncertu Ewy Pobłockiej, która niestety nie wystąpi tego dnia w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej z przyczyn niezależnych od organizatora.


Gdańska Jesień Pianistyczna malowana dźwiękiem

Bogdan Czapiewski

Prowadzenie: Konrad Mielnik

Program:

Fryderyk Chopin

Nokturny: H-dur op. 9, Des-dur op. 27 nr 2
Rondo c-moll op. 1
Mazurki op. 17:
Nr 1 B-dur, Nr 2 e-moll, Nr 3 As-dur, Nr 4 a-moll
Polonez Fantazja op. 61

Czas trwania koncertu: ok. 90'

Bogdan Czapiewski
Urodził się w 1949 roku w Gdyni. Studiował pod kierunkiem prof. Zbigniewa Śliwińskiego w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, prof. Jana Ekiera w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz prof. Gyorgy Seboka w Indiana University School of Music w Bloomington. Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. Ferrucio Busoni Competition w Bolzano (1975), Viana da Motta Competition w Lizbonie (1975) i Montreal Music Competition (1976). Koncertował w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, w Azji, a także w wielu krajach Europy, włączając w to występy w Wielkiej Sali Koncertowej Filharmonii w St. Petersburgu, w Palais des Beaux-Arts w Brukseli, w Tonhalle w Zurichu, Salle Gaveau w Paryżu, w Filharmonii w Budapeszcie oraz w Tivoli w Kopenhadze, zawsze niezwykle entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność.
Bogdan Czapiewski dokonał nagrań dla wytwórni płytowych w Polsce, Belgii, Francji, Niemczech i Japonii. W 1987 roku został laureatem Grand Prix du Disque Liszt na Międzynarodowym Konkursie Płytowym w Budapeszcie. Jest pianistą o bardzo szerokim repertuarze. Dzięki wyjątkowemu talentowi interpretuje z wielkim powodzeniem zarówno utwory Bacha, Beethovena, Chopina, jak i muzykę współczesną. Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich pianistów.

Wszystkie nadchodzące koncerty w ramach festiwalu TUTAJ

Patroni medialni Gdańskiej Jesieni Pianistycznej 2023:

gjp pm 23 logo


Karnet na trzy koncerty kameralne 18. GJP w specjalnej cenie do kupienia w kasie biletowej na Ołowiance, tel.: 58 320 62 62.

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia niedziela, 12/11/2023, 18:00
Cena 37-70 zł
Miejsce Sala Kameralna
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Gdańska Jesień Pianistyczna, Koncert kameralny, Recital pianistyczny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie