18. Gdańska Jesień Pianistyczna – Jean-Efflam Bavouzet

Fot. Benjamin Ealovega

Gdańska Jesień Pianistyczna malowana dźwiękiem

Orkiestra PFB
Olari Elts 
– dyrygent
Jean-Efflam Bavouzet – fortepian

Prowadzenie: Konrad Mielnik

Program:

Maurice Ravel – Valses nobles et sentimentales [16']
Claude Debussy – Fantazja na fortepian i orkiestrę [25']

Przerwa [20']

Louise Farrenc – Uwertura nr 2 Es-dur op. 24 [7']
Wolfgang Amadeusz Mozart – Symfonia nr 38 D-dur KV 504 Praska [26']

Jean-Efflam Bavouzet
Pianista o międzynarodowej sławie, wielokrotny laureat prestiżowych konkursów muzycznych. Związany z Royal Northern College of Music i festiwalem Pianofest w Hamptons. Stale współpracuje z czołowymi orkiestrami (m.in. z Cleveland Orchestra, San Francisco Symphony, BBC Symphony Orchestra, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra) i wybitnymi dyrygentami, takimi jak choćby Vasily Petrenko, Vladimir Jurowski, Gianandrea Noseda, Yan Pascal Tortelier czy François-Xavier Roth. Występował m.in. w Lincoln Center i Carnegie Hall z London Philharmonic Orchestra oraz Philharmonie de Paris z Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo. Współpracował również z Budapest Festival Orchestra, Seattle Symphony, Toronto Symphony Orchestra, Camerata RCO, Gürzenich-Orchester Köln, Royal Scottish National Orchestra i Iceland Symphony Orchestra.
Jean-Efflam Bavouzet wielokrotnie miał okazję współpracować z kompozytorami tej miary, co Pierre Boulez, Karlheinz Stockhausen, György Kurtág, Maurice Ohana, Bruno Mantovani czy Jörg Widmann. Propaguje także spuściznę mniej znanych twórców muzyki francuskiej, takich jak Gabriel Pierné czy Albéric Magnard.

bavouzet.com

Olari Elts
Dyrygent pochodzenia estońskiego, urodził się w roku 1971 w Tallinie. Obecnie pełni funkcję dyrektora artystycznego i głównego dyrygenta Estońskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej. Jest też założycielem zespołu kameralnego NYYD Ensemble, specjalizującego się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Współpracował z Wiener Symphoniker, City of Birmingham Symphony Orchestra, BBC National Orchestra of Wales, NDR Sinfonieorchester Hamburg, Orchestre National de Lyon oraz wieloma innymi wybitnymi orkiestrami. Specjalizuje się także w repertuarze kameralnym. Zasłynął również na polu muzyki operowej, prowadząc szereg inscenizacji, m.in. Don Giovanniego W.A. Mozarta, Tryptyk G. Pucciniego i Potępienie Fausta H. Berlioza.

Wszystkie nadchodzące koncerty w ramach festiwalu TUTAJ

Patroni medialni Gdańskiej Jesieni Pianistycznej 2023:

gjp pm 23 logo


Karnet na pięć koncertów w dużej sali 18. GJP w specjalnej cenie do kupienia w kasie biletowej na Ołowiance, tel.: 58 320 62 62.

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia piątek, 24/11/2023, 19:00
Cena 27-90 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Gdańska Jesień Pianistyczna, Koncert symfoniczny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie