Koncert walentynkowy. Piazzolla Fusion

Aga Brenzak – śpiew
Zagan Acoustic w składzie:
Paweł Zagańczyk – akordeon
Joachim Łuczak – skrzypce
Przemysław Skałuba – klarnet, saksofon
Jarosław Stokowski – kontrabas

Artystom towarzyszyć będą specjalizujący się w tangu argentyńskim tancerze: Beata Loch, Piotr Loch, Danuta Zalewska Michał Zalewski.

Wspólny projekt zespołu Zagan Acoustic i wokalistki Agi Brenzak to ponad 90 minut muzyki. Otwarte formy sprzyjające brawurowym improwizacjom, niecodzienne zestawienie instrumentów i zaskakujące dialogi pomiędzy muzykami to cechy charakterystyczne koncertów. Na program koncertu złożą się kompozycje mistrza argentyńskiego tanga Astora Piazzolli. Ten urodzony w rodzinie włoskich imigrantów w niewielkiej Mar der Plata mistrz tanga, zrewolucjonizował spojrzenie na ten gatunek i dał podwaliny pod rozwój koncertowego tanga na Świecie.

Koncertował na bandoneonie, którego nostalgiczne brzmienie jest podstawa wielu jego kompozycji. Interpretacje kwartetu Zagan Acoustic oraz wokalistki Agi Brenzak to podróż w świat wirtuozerii, tangowych rytmów, improwizacji oraz poruszających polskich i hiszpańskich tekstów. Wśród popularnych utworów takich jak Libertango, Oblivion, L'evasion czy Escualo zabrzmią autorskie kompozycje zespołu Zagan Acoustic będące hołdem dla geniuszu Piazzolli.

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia Niedziela, 14/02/2021, 18:00
Cena 27-80 zł
Miejsce Sala Koncertowa
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Koncert kameralny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie