orkiestra PFB muzycy

Finał sezonu i nie tylko. Czerwiec w PFB

Czerwiec z udziałem Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej rozpoczyna się w Gdyni podczas festiwalu Gdynia Classica Nova. Później Orkiestra zagra w swojej siedzibie na wyspie Ołowianka w rzadziej granym repertuarze filmowym oraz szczególnym dla nas koncercie na Zakończenie sezonu artystycznego 2023/2024. Zwieńczeniem miesiąca jest inauguracja Gdańskiego Lata Muzycznego w Oliwie. Zapraszamy!

1/06, 19:00 – Gdynia Classica Nova – Kościół św. Andrzeja Boboli w Gdyni 

Od wielu lat Orkiestra PFB uczestniczy w festiwalu Gdynia Classica Nova. Koncert pod hasłem: Arcydzieła XX wieku – Symfonia pieśni żałosnych Góreckiego przybliży III Symfonię op. 36 Henryka Mikołaja Góreckiego, a także Ich bin der Welt abhanden gekommen na sopran i orkiestrę Gustava Mahlera oraz Adagietto z Raju utraconego (wersja na rożek angielski i orkiestrę smyczkową) Krzysztofa Pendereckiego. Orkiestrę PFB poprowadzi Łukasz Borowicz. Zaśpiewa Izabela Matuła (sopran). Partię solową na rożku angielskim wykona oboistka PFB Anita Milewska.

KUP BILET

-

2/06, 12:00 – Koncert familijny – Słońce na pięciolinii – gmach PFB na Ołowiance

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na ostatni w tym roku koncert familijny. To magiczny koncert pełen niespodzianek. Podarku muzyczne dostaniecie od Chopina O szynkareczce, od Mozarta O bułeczce z masłem i Były sobie kurki trzy, od Moniuszki O kotku i piesku. Oprócz instrumentów perkusyjnych, znajdzie się też ogromna tuba oraz flet piccolo. Wystąpią: Magdalena Skorupska (śpiew), Karol Lendzion (śpiew), Jakub Laskowski (tuba), Dorota Kowalska (flet), Aleksandra Bieg-Piaseczna (fortepian), Bartłomiej Sutt (instrumenty perkusyjne) i Zespół taneczny Perełki.

KUP BILET

-

3-4, 9:15 i 11:30 – Koncert edukacyjny – Wakacyjna Akademia Pana Kleksa – gmach PFB na Ołowiance 

Na Akademii Pana Kleksa wychowały się kolejne pokolenia Polaków. W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej artyści prowadzeni przez skrzypaczki Filharmonii Natalię Walewską i Annę Bonę przywołują popularne piosenki z serii filmów o przygodach Pana Kleksa. Ekscentryczny profesor zaprasza do wspólnej zabawy w Akademii wszystkie dzieci, bez względu na hierarchię alfabetu. Absolwenci tej prestiżowej placówki edukacyjnej poznają zasady dobrego smaku, wychowania, odkryją nieznane lądy i przeżyją przygody, o jakich dotąd im się nawet nie śniło. Zaśpiewają aktorzy Aleksandra Lis i Bogdan Smagacki.

KUP BILET 

-

7/06, 19:00 – Koncert muzyki filmowej – Zapach kobiety – gmach PFB na Ołowiance 

Zespół filharmoników gdańskich rzadko grywa lekki repertuar filmowy, a tak właśnie będzie 7 czerwca podczas koncertu z kultowych filmów, które pamiętamy z pięknej, wpadającej w ucho muzyki. Zabrzmią m.in. motywy muzyczne z filmów: Cinema Paradiso, Grek Zorba, Misja, Amelia, Piraci z Karaibów, Mission: Impossible, Lista Schindlera, Ogniem i mieczem czy wspomnianego Zapachu kobiety. Orkiestrę PFB poprowadzi wybitny skrzypek i dyrygent Robert Kabara. Solistką jest koncertmistrzyni PFB skrzypaczka Natalia Walewska.

KUP BILET 

-

14/06, 19:00 – Zakończenie sezonu artystycznego 2023/2024 – gmach PFB na Ołowiance

Zwieńczenie sezonu to jeden z najważniejszych momentów sezonu. Symbolicznie żegnamy sezon artystyczny, który zakończymy mocnym akcentem. Wysłuchamy wspaniałych arcydzieł -  IX Koncert fortepianowy Es-dur KV 271 Wolfganga Amadeusza Mozarta i V Symfonia cis-moll Gustava Mahlera. Za fortepianem usiądzie jedyny Polak, który otrzymał pierwszą nagrodę w prestiżowym i bardzo trudnym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinstein w Tel Awiwie – Szymon Nehring. Orkiestrę Polskiej Filharmonii Bałtyckiej podczas tego szczególnego koncertu poprowadzi jej dyrektor artystyczny George Tchitchinadze.

KUP BILET 

-

28/06, 20:00 - 67. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie - Inauguracja - Archikatedra Oliwska

Tradycją MFMO w Archikatedrze Oliwskiej są uroczyste inauguracje z udziałem Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. To ten moment roku, gdy ze swoim zespołem artystycznym gra dyrektor Roman Perucki, ceniony w kraju i zagranicą organista. Koncert ten jest również otwarciem Gdańskiego Lata Muzycznego, pełnego koncertów symofniczych, kameralnych, organowych i recitali fortepianowych, które czekać nas będą w wakacje. 28 czerwca Orkiestrę PFB poprowadzi Jacek Rogala, zaś wraz z prof. Romanem Peruckim solistą będzie świetny flecista Łukasz Długosz. Wyjątkowym wydarzeniem będzie prapremiera zamówionego przez Filharmonię dzieła Zbigniewa Kruczka - Koncertu podwójnego na flet, organy i orkiestrę. Ponadto usłyszymy Koncert g-moll na organy i orkiestrę op. 35 Mieczysława Surzyńskiego oraz Koncert na orkiestrę kameralną Stefana Kisielewskiego.

KUP BILET

Zapraszamy!